Andorra je jeden z pěti miniaturních evropských států, ležící v kotlině východních Pyrenejí na rozhraní Francie a Španělska. Hospodářství je v současné době založené hlavně na turistickém ruchu. Vydejte se proto s námi za poznáváním krás tohoto zajímavého místa.

Náročnější turistika

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Příjezd do ANDORRY v odpoledních hodinách, ubytování,volný program.
3. den: Celodenní výlet z lyžařského střediska GRAU ROIG na vrchol hory PIC DE LA MENERA a odtud sestup do průsmyku PORTELLA BLANCA na trojmezí Andorry, Francie a Španělska (převýšení 730m) a zpět. Nákup vín a destilátů.
4. den: Celodenní návštěva hlavního města ANDORRA LA VELLA (gotická čtvrť, obchodní centrum, možnost koupání v termálních lázních CALDEA a možnost nákupů).
5. den: Celodenní výlet z LLORTS, údolím s farmami k jezerům ESTANYS DE L´ANGONELLA (převýšení 1015m).
6. den: Dopolední výlet z lyžařského střediska ORDINO ARCALÍS k jezeru ESTANY DE CREUSSANTS (převýšení 280 m), odpolední piknik, procházka po naučných stezkách.
7. den: Celodenní výlet z lyžařského střediska ARINSAL vysokohorskou přírodou národního parku k útulně a na nejvyšší horu Andorry, EL PICO DE COMAPEDROSA (převýšení 1360 m).
8. den: Celodenní okružní výlet vysokohorským terénem s nádhernými výhledy do severního údolí národního parku SORTENY, s možností výstupu na vrchol hory PIC DE BESALÍ (převýšení 865 m).
9. den: Po snídani odjezd z Andorry.
10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • vedoucí zájezdu
  • 7x ubytování v hotelu s bazénem (2lůžkové pokoje s vl. přísl.)
  • 7x polopenzi
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.