Arménie - Gruzie

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 7. října 2017
od 34 990 Kč
35 800 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Jerevan - Garni - Geghard - Echmiadzin - jezero Sevan - Tsachkadzor - Tbilisi - Stephantsminda - Ananuri - Mccheta - Sighnaghi - Tsinandali - Kvareli - Nekresi Další informace : Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob. Celý popis ...

říjen 2017

07.10. - 14.10.2017 sobota - sobota
polopenze letecky (Praha)
34 990 Kč
cena za 8 dní

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Jerevan / Tbilisi – Praha (včetně tax a poplatků) 7x ubytování se snídaní (hotely 3*/4*) 4x oběd, 1x večeře, 1 x večeře s folklorním programem výlety a vstupy do objektů a památek dle programu transfery dle programu, služby místního průvodce, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu nápoje, spropitné a další osobní výdaje

Arménie - Gruzie

Jerevan - Garni - Geghard - Echmiadzin - jezero Sevan - Tsachkadzor - Tbilisi - Stephantsminda - Ananuri - Mccheta - Sighnaghi - Tsinandali - Kvareli - Nekresi

Další informace : Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob.

Stravování: polopenze

Upravená necelá plná penze: 4x oběd, 5x večeře, 1x galavečeře - rozvržení dle programu

Doprava: letecky

Letecky z Prahy

Program zájezdu

1. den: Praha - Jerevan odlet do Jerevanu, přílet v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.
2. den: Jerevan Snídaně v hotelu, celodenní okružní jízda městem a pěší prohlídka centra, muzeum rukopisů Matenadaran, Státní historické muzeum, Muzeum genocidy 20. Století. Před večeří prohlídka „Vernisáže“, tržiště uměleckých předmětů a suvenýrů, večeře v typickém arménském restaurantu v centru města.
3. den: Khor Virap – Vayots Dzor – Areni Snídaně v hotelu, celodenní výlet do údolí Araratu v blízkosti tureckých hranic, návštěva Khor Virapu, významného kláštera, pokračování do vinařské oblasti Vayots Dzor, návštěva jeskyně dochované z pravěku s nejstaršími nálezy na světě. Oběd a ochutnávka vína ve vesnici Areni – nejznámější vesnice regionu. Zpět do Jerevanu. Volný večer.
4. den: Garni – Geghard – jezero Sevan – horské středisko Diligan Snídaně v hotelu, odjezd na prohlídku komplexů Garni a Geghard. Garni – architektonický komplex, památník arménské kultury z dob antiky, pevnost. Geghard – věhlasný klášter na skále, součást fondu světového dědictví UNESCO. Pokračování k jezeru Sevan – největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou, oběd v restaurantu u jezera Sevan. Po obědě prohlídka Sevanského kláštera a přejezd do horského lázeňského střediska Diligan, před příjezdem zastávka v bistru a supermarketu s čerstvými arménskými specialitami. Nocleh.
5. den: Diligan – Tbilisi Po snídani odjezd do Gruzie, přejezd hornatou oblastí známé jako „arménské Švýcarsko“, návštěva kláštera Haghatsin umístěného v centru oblasti. Příjezd do Tbilisi v odpoledních, okružní jízda a pěší prohlídka Tbilisi s návštěvou místního historického muzea, ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem.
6. den: oblast Kazbegi – Ananuri – Mccheta – Tbilisi Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Kazbegi (150 km), v Kazbegi oběd v místní restauraci s typickým gruzínským menu. Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (při jasném počasí úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu, možnost pronajmutí vozu k odvozu na vrchol hory – cca 40 EUR), přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti. Na zpáteční cestě prohlídka města Mccheta – katedrála Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů; podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), zastávka u kláštera Jvari z 6. stol., tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii). Návrat do hotelu v Tbilisi.
7. den: oblast Kachetie – Gremi – Tsinandali – Tbilisi Po snídani celodenní výlet do vinařské oblasti Kachatie, návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja při hranici s Ázerbajdžánem, vinařská vesnička Gurjaani a oběd s ochutnávkou vína. Prohlídka kostelů v Gremi (královská citadela a komplex kostelů Archanděla Michaela a Gabriela). Přejezd do města Tsinandali – historická vinice, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19.stol., Alexanderovi Chavchavadze; návštěva básníkova muzea. Večer návrat do hotelu v Tbilisi.
8. den: Tbilisi – Praha Snídaně v hotelu, transfer na letiště Tbilisi, let do Prahy.
Pořadatelem zájezdu je AGL travel