Program zájezdu
1. den: ráno odjezd z ČR, přejezd přes Německo, Belgii, Francii.
2. den: nočním trajektem do Anglie. Přejezd do přístavu LYMINGTON, odjezd trajektem, na kole celodenní výlet po krásném ostrově ISLE OF WIGHT ležícím při jižním pobřeží Anglie, který je známý přírodními krásami a prázdninovými letovisky. Uvidíme barevné útesy v ALUM BAY, skaliska v moři THE NEEDLES, vesničky s domy s doškovými střechami jako z filmového Hobita, možnost dojezdu až do hlavního města ostrova NEWPORT. Z přístavu Yarmouth zpět na pevninu. Odjezd do místa ubytování. (Trasy po ostrově 40 až 55 km)
3. den: snídaně, přejezd na start trasy (Wareham). Na kole po jedinečném jurském pobřeží Dorsetu (50 km s možností kratší varianty 35 km, převýšení cca 400 m). Z Warehamu přes Corfe Castle do West Lulworth (přes Swanage vede varianta 50 km). Z West Lulworth pěšky (na kole nelze) do LULWORTH COVE (UNESCO), STAIR HOLE a DURDLE DOOR (přírodní vápencová skalní brána v moři). Přejezd do místa ubytování.
4. den: snídaně, přejezd na start trasy. Na kole z KINGSBRIDGE do DARTMOUTH. Podél KINGSBRIDGE ESTUARY na pobřeží s dlouhými plážemi u zátoky START BAY. Přes Dartmouth Castle ležící u ústí řeky dojedeme do přístavního městečka DARTMOUTH. Prohlídka nádherné katedrály v EXETERU a zastavení u hospůdky, kde sedával pirát a mořeplavec sir Francis Drake. Ubytování. (základní trasa 40 km).
5. den: snídaně, odjezd do přírodního parku DARTMOOR, krajiny psa baskervillského. Na kole pustou krajinou s občasnými kamennými formacemi, kde se volně pohybují poníci. Z PRINCETOWN se slavným vězením přes TWO BRIDGES se zastávkou u kamenného mostu do DARTMEET, kde pramení řeka DART. Dále do městečka ASHBURTON a po cyklotrase k opatství BUCKFAST ABBEY. Možnost prodloužení trasy, okruh kolem PRINCETOWN po bývalé Princetown Railway. Odjezd zpět do místa ubytování. (trasy 35 a 50 km).
6. den: snídaně, odjezd na malebné pobřeží CORNWALLU. Prohlídka Artušova hradu nad mořem v TINTAGELU a Merlinovy jeskyně. Ochutnáme místní specialitu Cornish pasties. Na kole po severozápadním Cornwallu s krásným pobřežím a plážemi. BOSCASTLE – CRACKINGTON HAVEN. Přejezd do místa ubytování (jednodušší turistický hotel), večeře. (kratší okruh 35 km, delší okruh 50 km).
7. den: snídaně, výlet až na samý konec země, na nejzápadnější cíp Anglie LAND‘S END. Pobřežní útesy s rozkvetlými vřesovišti. Přejezd na start do městečka Penzance, odtud do vesnice Lamorna. V krásné zátoce PORTCURNO možnost koupání. Vesnické kostelíky, cornwallské kříže, svaté prameny. Na západ do LAND´S END. Přejezd autobusem zpět do místa ubytování. (35 kratší varianta s cílem v LAND‘S END a 50 km delší trasa s návratem do Penzance).
8. den: snídaně, přejezd na start okruhu v MARAZION. Výhled na ST. MICHAEL‘S MOUNT. Za odlivu dorazíme pěšky na tento ostrůvek s bývalým opatstvím. Prohlídka hradu a zahrad. Z Marazion okruh na kole přes St.Earth, HAYLE, CAMBORNE zpět do MARAZION. Přejezd na východ, zastávka u hostince Jamaica Inn v BODMIN MOOR, pokračování v cestě k východu, ubytování (varianty 45 a 30 km).
9. den: snídaně, přejezd na start do CONGRESBURY. Po bývalé Strawberry Line až do městečka CHEDDAR. Dále výšlap přírodně zajímavou soutěskou CHEDDAR GORGE. Poté po cyklotrase West Country Way do města WELLS s katedrálou. Zakončení v mýty opředeném GLASTONBURY s možností výstupu ke Glastonbury Tor. Ubytování. (50 km, 400 m převýšení).
10. den: snídaně, přejezd do OXFORDU. Na kole podél a v okolí řeky Thames/Isis a univerzitního města OXFORD (varianty 25 až 45 km), vyhlídka z normanské věže Carfax Tower, procházka centrem města. Možnost nákupu upomínkových předmětů. Odjezd do přístavu Dover. Nočním trajektem do Francie.
11. den: cesta zpět do ČR.