Černá Hora s návštěvou kaňonu Tara a NP Durmitor + Albánie

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 6. září 2018
od 12 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Černá hora, malá svou rozlohou, patří rozmanitostí svého území zcela jistě mezi nejzajímavější země Evropy. Horké pláže přímořských oblastí na jihu stří¬dají zalesněné kopce a strmé skalní svahy na seve¬ru. Nechybí zde hluboké kaňony, rokliny, zurčící potůčky ani horská jezera. Do takto uspořádané kra¬jiny jsou velice citlivě zasazeny venkovské kostely, kláštery a jiná černohorská architektura. Celý popis ...

září 2018

06.09. - 16.09.2018 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
12 990 Kč
cena za 11 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 8x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 8x polopenzi
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)
 • 1/1 pokoj výjimečně na vyžádání v CK

Černá Hora s návštěvou kaňonu Tara a NP Durmitor + Albánie

Černá hora, malá svou rozlohou, patří rozmanitostí svého území zcela jistě mezi nejzajímavější země Evropy. Horké pláže přímořských oblastí na jihu stří¬dají zalesněné kopce a strmé skalní svahy na seve¬ru. Nechybí zde hluboké kaňony, rokliny, zurčící potůčky ani horská jezera. Do takto uspořádané kra¬jiny jsou velice citlivě zasazeny venkovské kostely, kláštery a jiná černohorská architektura.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den: Příjezd do NP DURMITOR (UNESCO) – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného ČERNÉHO JEZERA, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. Nocleh.
3. den: Vnitrozemím Černé Hory až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd KAŇONEM ŘEKY TARA, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP BIOGRADSKÁ GORA kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera MORAČA, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země.
4. den: Pobyt u moře.
5. den: Brzy ráno odjezd do NP LOVČEN, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černo¬horské nezávislosti - NJEGOŠOVU MAUZOLEU, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města CETINJE (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině.
6. den: Výlet do BOKY KOTORSKÉ, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města KOTOR - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Koupání na pláži v BEČIČI, která získala „modrou vlajku“. Prohlídka centra městečka BUDVA - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí.
7. den: SKADARSKÉ JEZERO - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva „města duchů“ STARÝ BAR.
8. den: Výlet do „zapomenuté“ země Evropy ALBÁNIE. Návštěva města SHKODRA.
9. den: Pobyt u moře.
10. den: DUBROVNÍK (UNESCO) – kouzelné, středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakult. možnost výletu lodí na ostrov LOKRUM. Večer odjezd do ČR.
11. den: Návrat do Čech v odpoledních hodinách.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.