Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny…


V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem. Ale jeden stát zatím pro mnohé cestovatele zůstává ve sféře toužebného… více


cena od: 11 690 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 10 dní
Nejbližší odjezd: od 25.08.2017
Číslo zájezdu: 96129
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování v hotelu v letovisku Neum s polopenzí
 • 2x ubytování v Sarajevu se snídaní
 • průvodce
 • Program 7. a 9. dne může být vyměněn.

Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny + jižní Dalmácie

V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem. Ale jeden stát zatím pro mnohé cestovatele zůstává ve sféře toužebného snění: Bosna a Hercegovina. Díky našemu pobytově-poznávacímu zájezdu budete moci poznat pro mnohé utajená, ale přesto světově proslulá a známá místa tohoto balkánského státu, který bezesporu patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším i nejtajemnějším nejen na Balkáně, ale i v celé Evropě. K tomu si přidejte skvělou jižní část Chorvatska se slavným Dubrovnikem a nádhernou Korčulou a máte námět na krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Program

 • 1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
 • 2. den: Prohlídka města JAJCE – Starý hrad, Medvědí věž, chrám boha Mitry. Vodopády řeky PLIVY. Zastávka u přírodně zajímavých PLIVSKÝCH JEZER. Návštěva městečka TRAVNIK, které je jedinečně položeno na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva a je sevřeno horami. Je zde zajímavá mešita, hodinová věž, hrad. Dojezd na ubytování do Sarajeva.
 • 3. den: Prohlídka metropole SARAJEVO – jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v l. 1455 – 1463. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most z r. 1565, nejstarší mešita ve městě z r. 1457 a mnoha dalších. Navštívit můžete také starou (r. 1581) a novou (r. 1821) synagogu, novogotickou katedrálu nebo třeba malebný trh. VRELO BOSNE – prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů nedaleko Sarajeva, oblíbené místo romantických procházek, zlověstně bublající zřídla, která po 50 metrech již vytváří 50 metrů širokou řeku.
 • 4. den: Kaňon řeky Neretvy. Prohlídka starobylého města MOSTAR (UNESCO) - stará část města s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo MEDUGORJE, místo mariánských zjevení Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vysoké VODOPÁDY ŘEKY KRAVICE, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. Příjezd do letoviska NEUM.
 • 5. den: Pobyt u moře.
 • 6. den: Poloostrov PELJEŠAC, městečko OREBIĆ, fakultativně plavba lodí na ostrov KORČULA – opevněné středověké město, katedrála, tržiště.
 • 7. den: OMIŠ - malebné městečko ve skalách se strážným hradem. Možnost výletu lodí po řece CETINJE. Odpoledne zastávka na MAKARSKÉ RIVIÉŘE – jednom z nejoblíbenějších míst dalmátského pobřeží zásluhou svých dlouhých písečných pláží, možnost koupání.
 • 8. den: Pobyt u moře.
 • 9. den: DUBROVNIK (UNESCO) – kouzelné středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně výlet lodí na ostrov LOKRUM, botanická zahrada, možnost koupání. Večer odjezd do ČR.
 • 10. den: Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Alternativní zájezdy

Relaxace v Alpách Dolomity - oblast Cortiny d´Ampezzo

8 dní , autokarem, od 14.7.2017

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Horská oblast…

od 11 990

Hotel Alpen Village

6,7 dní , autokarem, od 24.3.2017

Hotel ALPEN VILLAGE tvoří sedm třípodlažních budov, které jsou vzájemně propojeny chodbami. Jeho kapacita je 163…

od 9 890

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/chorvatsko/prirodni-krasy-a-pamatky-bosny-a-hercegoviny-96129/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz