Alsaská pohádka o víně

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 31. srpna 2017
od 5 590 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk a alsaská slavnost roku – průvod trubačů a alegorických vozů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, sýr a tarte flambée. Celý popis ...

srpen 2017

31.08. - 04.09.2017 čtvrtek - pondělí
vlastní autokarem
5 590 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 2x ubytování v hotelu
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 150 Kč)
 • 2x snídaně (příplatek: 380 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 1600 Kč)
 • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)

Alsaská pohádka o víně

Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk a alsaská slavnost roku – průvod trubačů a alegorických vozů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2. den: ŠTRASBURK (UNESCO), „křižovatka Evropy“, katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, OBERNAI, rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, zachovalé středověké centrum s hrázděnými domy, hrad Haut-Koenigsbourg.
3. den: Město THANN s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady, vyhlídková cesta na GRAND BALLON, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika nad jezery LAC BLANC a LAC VERT, ÉGUISHEIM, středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína a sýru münster, hrázděné město KAYSERSBERG, fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. TURCKHEIM, malebné městečko s večerním překvapením.
4. den: COLMAR, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále, RIQUEWIHR, nejkrásnější ves na vinné stezce, RIBEAUVILLÉ, půvabné městečko na úpatí tří hradů, slavnost trubačů s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních.
5. den: Návrat do Prahy časně ráno.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.