Malebná Bretaň a Normandie


Bretaň je jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie. Bretaň proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám v Bretani po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich v Bretani uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních památek typických právě pro Bretaň… více


cena od: 10 490 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 10 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 7139
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Alternativní zájezdy

Provence a francouzský kras

8 dní , autokarem, od 1.7.2017

Tento zájezd nejen do Provence je zaměřen na jedinečnou krasovou oblast jižní Francie typickou rozsáhlými vápencovými…

od 9 990

Last Minute5%
doprava: autokarem strava: vlastní ubytování: apartmán
Sappada, APT - ubytování, skipas, bus

SAPPADA - apartmány, skipas, bus

8 dní , autokarem, od 11.2.2017

Malebné lyžařské středisko v italských Dolomitech, nedaleko rakousko– italských hranic. Lyžaři zde kromě sportovního…

5% 10 490

od 9 990

Malebná Bretaň a Normandie

Bretaň je jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie. Bretaň proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám v Bretani po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich v Bretani uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních památek typických právě pro Bretaň. V Bretani nabízíme ubytování v luxusně vybavených karavanech v kempu, kde je i bazén, v letovisku Benodet.

Program

  • 1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
  • 2. den: Náš program je zaměřen na poznávání oblasti Bretaň . NANTES - historické hlavní město bretaňských vévodů, město umění, univerzity, přístav, zámek. Ubytování u BENODET - pobřežní lázně.
  • 3. den: Pobyt u moře, půldenní výlet do městečka se středověkou atmosférou LOCRONAN, kde se natáčel film Tři mušketýři, QUIMPER – typické město Bretaně s překrásnou gotickou katedrálou a hrázděnými domy.
  • 4. den: Návštěva oblasti s unikátními památkami na megalitickou kulturu: LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus. CARNAC – městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kameny. VANNES – jedno z nejslavnějších vévodských měst, kde lze obdivovat bohatou středověkou architekturu. CONCARNEAU – známý rybářský přístav, opevněné centrum na ostrůvku.
  • 5. den: Pobyt u moře.
  • 6. den: Okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními církevními seskupeními staveb a soch tzv. „farními ohradami“ z 16. a 17. století. PLEYBEN, ST. THÉGONNEC (vrcholné dílo renesance) a GUIMILIAU s nejimpozantnějšími kalváriemi vůbec. Poloostrov CROZON, jedna z nejtypičtějších a nejmalebnějších oblastí bretaňského pobřeží s krásným MYSEM PENHIR, oblast, která inspirovala Františka Kožíka k napsání knihy Bretaň, dcera oceánu.
  • 7. den: LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) – opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO – malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.
  • 8. den: Návštěva nejvýznamnějších míst normanského vylodění - pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům spojenců v r. 1944, bunkry, americký hřbitov, památník, muzeum vylodění. BAYEUX – gotická katedrála a světoznámá Tapisérie. Město CAEN, kterému vévodí hrad Viléma Dobyvatele.
  • 9. den: Zastávka v ROUENU – město Johanky z Arku se středověkými uličkami, gotickými i renesančními domy a slavnou katedrálou Notre Dame. Odjezd, noční přejezd.
  • 10. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/francie/bretan-7139/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz