Program zájezdu
1. den: odjezd z ČR odpoledne, noční přejezd Německa a Švýcarska.
2. den: ranní příjezd do francouzského Chamonix, ubytování v kempu a prohlídka města. Výlet zubačkou k nejdelšímu francouzskému ledovcovému splazu Mer de Glace s návštěvou impresivní umělé ledovcové jeskyně nebo výjezd lanovkou na jedinečný vyhlídkový vrchol Aiguille du Midi (3842 m) s výletem k ledovci Mer de Glace. (2-3 hod, ^ 200 m, ˇ 400 m)
3. den: výstup ze sedla Col des Montets přes vyhlídkový vrchol Aig. des Posettes (2201 m) do hraničního sedla Col de Balme (2191 m) mezi Francií a Švýcarskem a sestup do osady Trient. (7 hod, ^ 1000 m, ˇ 1150)
4. den: výstup podél ledovce Trient do vysoko položeného sedla Fenetre d'Arpette (2665 m) a sestup k jezeru Lac Champex (7-8 hod, ^ 1400 m, ˇ 1150 m). Případně možnost tzv. "klasické varianty TMB" mimo suťová pole přes silniční sedlo Col de la Forclaz (1526 m) a Bovine. (6-7 hod, ^ 950 m, ˇ 750 m)
5. den: přechod přes sedlo Grand Col Ferret (2537 m) s výhledy na Mont Dolent do Itálie. Místní dopravou z údolí Val Ferret do Courmayeuru. (6 hod, ^ 950 m, ˇ 750 m)
6. den: z Courmayeuru, tzv. "italského Chamonix", výstup na hřeben Mont de la Saxe, úchvatné rozhledy na masív Mont Blancu, sestup zpět do Courmayeuru. (7-8 hod, ^ 1350 m, ˇ 1350 m)
7. den: místní dopravou do údolí Val Veny a výstup kolem jezera Lac Combal a starých kasáren do hraničního sedla Col de la Seigne (2516 m) s výhledem na Grand Combin (4314 m) do Francie (6 hod, ^ 900 m, ˇ 750 m). Náročnější varianta: s podporou lanovky z Courmayeuru výstup na hřeben s výhledy na masív Mont Blancu, sestup alpskými loukami k jezeru Lac Combal (8 hod, ^ 1100 m, ˇ 1200 m).
8. den: výstup z Les Chapieux přes vysoko položená sedla Col de la Croix du Bonhomme (2483 m) a Col du Bonhomme (2329 m) a s výhledy na vrcholy NP Vanoise, sestup starou římskou cestou (6-7 hod, ^ 900 m, ˇ 1300 m). Možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Téte Nord des Fours (2756 m), unikátní výhled na Mont Blanc (+1,5 hod, ^ 200 m, ˇ 200 m).
9. den: výstup do sedla Col de Tricot (2120 m) a přes lanový most kolem ledovce Bionnassay do zeleného sedla Col de Voza (1653 m). Sestup do Les Houches. Možnost zkrácení o 1,5 hod využitím lanovky z Bellevue do Les Houches. (7 hod, ^ 1200 m, ˇ 650 m)
10. den: v případě dobrého počasí výjezd lanovkou na vyhlídkový vrchol Le Brévent, přes Flégere a legendární Jižní balkón. Kolem známého a fotografy velmi oblíbeného Lac Blanc sestup do sedla Col des Montets. V případě nejistého počasí možnost zkrátit túru na polovinu využitím lanovky z Chamonix na Flégere. Setkání s busem, noční přejezd přes Švýcarsko a Německo. (8 hod, ^ 550 m, ˇ 1550 m, případně 4-5 hod, ^ 450 m, ˇ 900 m)
11. den: návrat do ČR odpoledne.