Normandie a Bretaň


Bretaň - jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Normandie skýtá neobyčejné bohatství architektonických památek z různých dob. více


cena od: 6 990 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 6 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 7064
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Normandie a Bretaň

Bretaň - jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Normandie skýtá neobyčejné bohatství architektonických památek z různých dob.

Program

  • 1. den: Odjezd ve večerních hodinách.
  • 2. den: ROUEN - přístav, který patří Francii zásluhou Johanky z Arku. Staré město má zachované středověké uličky, gotické a renesanční domy a paláce, jednu z nejslavnějších katedrál Notre Dame. Ubytování.
  • 3. den: Normandie - prohlídka nejzajímavějších míst: vyhlídka na pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům Spojenců v r. 1944. LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) - opevněný románsko-gotický klášter na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdí¬lem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.
  • 4. den: - Nádherné pobřeží Bretaně – LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus, QUIBERON – krátká procházka po rozervaném bretaňském pobřeží, CARNAC - městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kamenů, VANNES – město s hrázděnými domy a hradbami..
  • 5. den: Přejezd Francie, cestou kratší zastávka v CHARTRES (UNESCO) - jedinečná největší katedrála ve Francii.
  • 6. den: Návrat v dopoledních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/francie/normandie-a-bretan-7064/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz