Velká cesta Bretaní - bus


Paříž - Vitré - Roche aux Fées - Rennes - Mont St. Michel - St. Malo - Cairn de Gavrinis - Carnac - Quimperlé - Concarneau - Locronan - Thégonnec - Guimillau - Cap Frehel více


cena od: 14 490 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd je vyprodán

Délka zájezdu: 10 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 147878
Pořadatel: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
srpen 2016
19.08. (pá) - 28.08. (ne) Praha 10 dní / 7 nocí 14 490 Kč

Alternativní zájezdy

Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů

9 dní , autokarem, od 1.7.2017

Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou…

od 15 790

Baština Sveti Križ hotel ****

10 dní , autokarem, od 27.5.2016

Hotel Baština Sveti Križ má jedinečnou historickou atmosféru, neboť je součástí dominikánského kláštera se zvonicí…

od 16 970

Velká cesta Bretaní - bus

Paříž - Vitré - Roche aux Fées - Rennes - Mont St. Michel - St. Malo - Cairn de Gavrinis - Carnac - Quimperlé - Concarneau - Locronan - Thégonnec - Guimillau - Cap Frehel

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech typu Premier Classe a v hotelech kat**, ve všech případech jsou dvoulůžkové pokoje vybaveny vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Stravování

Kontinentální snídaně.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň.

Program

 • 1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
 • 2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Paříže. Prohlídka města ( provázená procházka – náměstí Svornosti, Tuillerijské zahrady, exterier Louvru, ostrov Cité a katedrála Panny Marie, volný program), ubytování.
 • 3. den: Snídaně, odjezd do Bretaně; Vitré – město s nejlépe zachovalým centrem – prohlídka hradeb z 15. století, exteriér hradu založeného v 11. století a procházka uličkami, ve kterých nalezneme mnoho historických domů, mezi nimi i palác slavného markýze de Sévigné; Roche aux Fées -zastávka u jedné z nejkrásnějších a největších megalitických památek sestavené z 42 kamenných bloků, z nichž některé váží přes 40 tun; Rennes, dnes hlavní město kraje Bretagne, prohlídka historického centra (hrázděné domy, katedrála Sv. Petra), odjezd do hotelu.
 • 4. den: Snídaně, odjezd na severní pobřeží, prohlídka „zázraku západu“ Mont St. Michel, zastávka u jednoho z největších stojících menhirů (9,4 m) na Champ Dolent; přejezd do hrazeného korzárského města St. Malo, (prohlídka hradeb a „ville close“, procházka po plážích); přejezd okolo světového unikátu - elektrárny, která zpracovává energii přílivu. Návrat do hotelu.
 • 5. den: Snídaně přejezd na jižní pobřeží Bretaně,do oblasti Morbihanského zálivu; Cairn de Gavrinis, nejvzácnější megalitická památka v Bretani - pohřební monument 50m v průměru s dokonale zachovalým dolmenem v centru, který se nachází na ostrově v morbihanském zálivu; Carnac, menhirové řady; Vannes (hradby, „Cohue“ - stará tržnice, katedrála St. Pierre) odjezd k ubytování.
 • 6. den: Snídaně, dolní Bretaň - zvláštní atmosféru jižní části dolní Bretaně si zamilovali umělci francouzské avantgardy 19. století i my ji okusíme ve zdech starobylých měst Quimperlé, Concarneau (prohlídka „La ville close“ opevněného ostrova střežícího přístup do přístavu) nebo v malebné vesnici Pont Aven (kouzelné místo rozkládající se u řeky Aven, kde na sklonku 19. století vznikla tzv. Pont Avenská malířská škola, ke které patřil i Paul Gaugin). Quimper (katedrála St. Corentin s vitrážemi z 15. století; starý Quimper - náměstí Terre au Duc s hrázděnými domy a jeho okolí), během dne se také zastavíme na jednom z krásných bretaňských mysů „Pointe de Trevignon“ odjezd k ubytování.
 • 7. den: Snídaně, panoramatická cesta divokým krajem západního pobřeží dolní Bretaně “Cornuaille“ až k mysu Point du Raz, kterého se obávali rybáři i námořníci plující ve vodách Atlantiku, zastavíme se v městečku Locronan, odkud se výdáme objevovat Bretaňské kalvárie - jako mají jižní Čechy nezaměnitelné a kouzelné selské baroko, tak je severozápad dolní Bretaně zdoben lidovou gotikou, nejvíce se projevující v tzv. "kalváriích", jde o celky zahrnující většinou samotné sousoší kalvárie, malou kostnici, kostel. Navštívíme kalvárie v Thégonnec, Guimillau; odjezd k ubytování.
 • 8. den: Po snídani přejedeme k jednomu z nejkrásnějších mysů severního pobřeží, kterým je Cap Frehel (útesy se tyčí 70 m nad mořskou hladinou a je z nich krásný výhled na severní část bretaňského pobřeží, (v případě dobrého počasí, přejdeme podél pobřeží k pevnosti Fort Latte) shlédneme exteriér romantické pevnosti Latte, přejezd do Paříže.
 • 9. den: Snídaně, Paříž – volný program, ve večerních hodinách odjezd do ČR.
 • 10. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/francie/velka-cesta-bretani-bus-147878/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz