Zámky na Loiře - let


Orléans - Chambord - Cheverny - Blois - Chaumont - Azay le Rideau - Chinon - Fontevraud - Ussé - Villandry - Montlouis - Tours - Bourré - Chenonceau – Amboise - Clos Lucé - Fontainebleau více


cena od: 16 590 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 5 dní
Nejbližší odjezd: od 25.07.2017
Číslo zájezdu: 149958
Pořadatel: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • leteckou přepravu Praha/Paříž/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu luxusním autokarem během programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Zámky na Loiře - let

Orléans - Chambord - Cheverny - Blois - Chaumont - Azay le Rideau - Chinon - Fontevraud - Ussé - Villandry - Montlouis - Tours - Bourré - Chenonceau – Amboise - Clos Lucé - Fontainebleau

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Doprava

Praha

Program

 • 1. den: V podvečer odlet z Prahy do Paříže , transfer na ubytování.
 • 2. den: Po snídani se vydáme do kraje zámků na Loiře. Naše putování začneme v srdci Francie, ve městě Orléans, kde si prohlédneme katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Podél Loiry budeme pokračovat ke krátké zastávce u zámku Chambord, který možná projektoval sám Leonardo da Vinci. Po prohlídce klasicistního zámku Cheverny s psincem a trofejním sálem přejedeme do bývalého královského města Blois, k zámku několika historických slohů, a s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Kolem zámku Chaumont, nad údolím Loiry, dorazíme na nocleh v blízkosti města Tours.
 • 3. den: Po snídani zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím francouzským králem Karlem VII. u zřícenin hradu Chinon, předtím se ale ještě na chviličku zastavíme u zámku Azay le Rideau. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství Fontevraud s náhrobky anglických králů. Při prohlídce na zámku Ussé možná potkáme i Šípkovou Růženku. V zahradách zámku Villandry nás zdejší zahradníci přesvědčí, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. V podvečer se zastavíme na skleničku místního vína v městečku Montlouis a den zakončíme procházkou městem Tours s kouzelným náměstím Place Plumerau a bazilikou sv. Martina. Návrat na ubytování u Tours.
 • 4. den: Po snídani se v bývalých dolech v městečku Bourré seznámíme s historií dolování zdejšího stavebního kamene, tufu, bez něhož by nevznikly nádherné loirské zámky a další honosné budovy. S překvapením zjistíme, že ani vytěžené štoly nezůstaly bez užitku a dnes se v nich pěstuje několik druhů hub, které jsou součástí mnohých specialit připravovaných ve francouzských restauracích. Krásná králova milenka Diana z Poitiers, ještě s dalšími pěti slavnými obyvatelkami, nás přivítá na vodním zámku Chenonceau. V městečku Amboise se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim. Modely jeho vynálezů budeme obdivovat na zámečku Clos Lucé, kde tento všestranný člověk strávil několik let na konci svého života. Návrat na ubytování u Tours.
 • 5. den: Po snídani se začneme přesouvat do oblasti Ile de France. Naše cesta povede k zámku ve Fontainebleau, sídlu francouzských králů a císaře Napoleona I. Poté přejedeme do Paříže a podnikneme krátkou okružní jízdu městem. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Alternativní zájezdy

Bulharsko - pobyt u moře s výlety

14 dní , kombinovaná, od 1.6.2017

Primorsko, Burgas, Nesebr, Sozopol, Istanbul, Beglik Tash, Atanasovo jezero, folklórní večer

od 13 990

Hotel Plaza Beach

11,12 dní , letecky, od 2.6.2017

Poloha: Moderní hotel postavený v kykladském stylu je od několik kilometrů dlouhé písečné pláže Plaka Beach…

od 21 039

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/francie/zamky-na-loire-149958/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz