Island - cestou Vikingů

 • IslandIsland
 • doprava: leteckyletecky
 • strava: snídaněsnídaně
 • ubytování: ubytovnaubytovna

Island, jinak nazýván také jako země ohně a ledu. Island je ostrov s vulkanickou činností a své návštěvníky ohromuje výrony par a plynů a vysoko tryskajícími gejzíry. Po celé zemi naleznete také velké množství ledovců a vodopádů. více


cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 9 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 7113
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Kategorie zájezdu

Poznávací zájezdy Poznávací zájezdy

Island - cestou Vikingů

Island, jinak nazýván také jako země ohně a ledu.
Island je ostrov s vulkanickou činností a své návštěvníky ohromuje výrony par a plynů a vysoko tryskajícími gejzíry. Po celé zemi naleznete také velké množství ledovců a vodopádů.

Ubytování

v turistických ubytovnách, vícelůžkové pokoje (nejčastěji 3 - 5 lůžek)

Program

 • 1. den: V poledne odlet z Prahy přes Kodaň na Island. Přistání na keflavickém letišti ve večerních hodinách, ubytování, nocleh.
 • 2. den: Ráno zamíříme k NP THINGVELLIR, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Můžeme zde spatřit i tektonickou puklinu ALDMANNAGJÁ, která oddaluje Evropu a Ameriku. Dále se zastavíme v biskupském sídle SKÁLHOLTU. Přejezd do oblasti gejzírů. Při pěší procházce touto pohádkovou vřídelní krajinou nemineme ani "OTCE GEYSIRA" (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - GEJZÍR STROKKUR, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. Nejznámější islandský gejzír GULLFOSS ("Zlatý vodopád"). Průjezd vnitrozemím ostrova cestou zvanou Kjölur, mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull. Zastávka u horkých pramenů HVERAVELLIR s možností koupání. V podvečer dojedeme do oblasti Skagafjordur na severním pobřeží ostrova.
 • 3. den: Dopoledne prohlídka "hlavního města severu" AKUREYRI, který leží jen kousek pod polárním kruhem. V centru města vás zaujme nová katedrála se skleněnou mozaikou, i typický přístav. Zastavíme se u vodopádu GODAFOSS. Městečko HUSAVÍK. Poloostrov TJÖRNES a navštívíme NP JÖKULSA Á FJÖLLUM ("Ledovcová řeka z hor"). Přejedeme k nejmohutnějšímu vodopádu v Evropě - DETTIFOSS. Vodní proud v šíři 100 m padá z výšky 45 m do ohromujícího kaňonu Jökulsárgljúfur, řeka Jökulsá pak klesá v mnoha peřejích a vodopádech. Nocleh.
 • 4. den: Celý den strávíme v okolí JEZERA MÝVATN (tzv. "Komáří jezero"), které leží na okraji aktivního vulkanického pásma. Za příznivého počasí vystoupíme na některý ze sopečných kuželů s dalekým rozhledem na jezero. Během pobytu v okolí jezera uvidíme unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a krátery. Objedeme celé jezero dokola, navštívíme oblasti podřimujících i dávno vyhaslých sopek (např. SOPKA KRAFLA), bahenních sopek a vývěrů síry na úpatí HORY NÁMAFJALL Vystoupíme na některý z kráterů (VITI, HVERFJALL) a projdeme se lávovým skalním městem DIMMUBORGIR ("temné hrady"). Nocleh.
 • 5. den: Kolem tabulové hory Búrfell téměř liduprázdnou vysočinou a přes lávovou poušť MÖDRUDALSÖRAEFI do centra východu ostrova - městečka EGILSSTADIR, které leží na břehu žlabovitého jezera LOGURINN. Odpoledne dojedeme až k pobřeží Atlantického oceánu a podél fascinujících fjordů na východě Islandu přijedeme do STÖDVARFJÖRDURU. Kolem BERUFJORDU a pohoří STAFAFELL (barevné hory) do rybářské osady DJUPIVOGUR. Nocleh.
 • 6. den: Kolem největšího evropského ledovce VATNAJÖKULL přijedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně JÖKULSÁRLÓN. Možnost projížďky po jezeře obojživelným člunem. Přejezd do NP SKAFTAFELL, krátký výlet k VODOPÁDU SVARTIFOSS (s pozadím černých čedičových sloupů). Vodopád SYSTRAFOSS. Projedeme obrovské lávové plošiny ELDHRAUN ("Ohnivá láva") a navečer příjezd na nejjižnější bod Islandu - VIK. Nocleh.
 • 7. den: Ráno mohutné SKALNÍ ÚTESY DYRHÓLAEY s četnými ptačími koloniemi a dalekými rozhledy. Dále dojedeme k úpatí LEDOVCE MYRDALSJÖKULL. Odpoledne VODOPÁD SKÓGAFOSS, který patří k nejvyšším na Islandu - cca 60 m a VODOPÁD SELJALANDSFOSS, u nějž je možné vstoupit až za vodní stěnu. Cesta podél jižního pobřeží Islandu až na místo dalšího ubytování. Nocleh.
 • 8. den: Dopoledne se údolím Tjorsardallur přiblížíme k dosud činnému vulkánu HEKLA. Zbytky vikingské osady STONG zničené výbuchem sopky v r. 1104. Odpoledne krátká zastávka v městečku HVERAGERDI, centrum jedné z největších geotermálních oblastí na Islandu. REYKJAVÍK - hlavní město Islandu. Večerní návštěva proslulé MODRÉ LAGUNY, patrně nejznámější termální koupaliště na světě.
 • 9. den: Odlet z letiště v Keflaviku krátce po půlnoci. Dopoledne přílet do Prahy.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/island/island-cestou-vikingu-7113/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz