Island - Sopky, vodopády a ledovce Islandu s turistikouZájezd je laděný podobně jako oblíbené turistické Vodopády a ledovce Norska. Kombinace letu na Island a plavby lodí zpět. Na zájezdu budou podávány snídaně z českých a místních surovin a za příplatek i večeře. Pro maximální komfort klientů bude zajištěno několik nocí na jednom místě, čímž odpadá nutnost každodenního stěhování. Na cestě spatříte největší přírodní zajímavosti ostrova a zájemci budou mít možnost si za příplatek vyzkoušet nenáročnou procházku v mačkách po ledovci či se proletět nad úchvatnou glaciální krajinou v blízkosti národního parku Skaftafell. V neposlední řadě je myšleno i na turisty, kteří se budou moci na několika túrách seznámit s místní unikátní přírodou, která po mnoho let dělá z Islandu jednu z nejžádanějších destinací evropského severu.

Poznámka : odlet z Vídně na vyžádání.

Stravování: snídaně

8x snídaně podávané z autobusu, 2 jídla na trajektu.

Ubytování: hostel

8x ubytování kategorie TURIST v hostelech ve vlastních spacích pytlích, 2x v 9lůžkové kajutě.

Program zájezdu

1. den: odlet z Německa (svoz na letiště z ČR je zajištěn) na letiště Keflavík, kde přistaneme v nočních hodinách. Transfer na nocleh.
2. den:
3. den: dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti LANDMANNALAUGAR. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá "duhové hory". Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole z nedalekých sopek, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky.
4. den: od šedesátimetrového vodopádu SKÓGAFOSS absolvujeme celodenní túru po svazích ledovce a sopky EYJAFJALLAJÖKULL kolem kaskády vodopádů řeky Skógá až k čerstvému lávovému poli z roku 2010 a zpět.
5. den: nejdříve se projdeme u vodopádu SELJALANDSFOSS, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. Poté staneme na nejjižnějším mysu Islandu DYRHÓLAEY a v jeho blízkosti vstoupíme na nádhernou černou sopečnou pláž REYNISFJARA. Dva noclehy v podhůří ledovce Vatnajökull.
6. den: celodenní turistika v národním parku SKAFTAFELL pod největším islandským ledovcem. Pro zájemce nabízíme let nad sopečnou a ledovcovou krajinou nebo procházku v mačkách po ledovci za příplatek.
7. den: dopoledne se projdeme u malebné a zároveň tajemné ledovcové laguny JÖKULSÁRLÓN. Aby fotografie ledových ker, ledovce a jezera byly co nejatraktivnější, doporučujeme projížďku po jezeře obojživelným člunem. Odpoledne se po okružní silnici č. 1 se zastávkou ve středisku HÖFN přesuneme do malebných východních fjordů.
8. den:
9. den:
10. den: plavba Severním mořem kolem Faerských a Shetlandských ostrovů.
11. den: odpoledne připlujeme do dánského přístavu Hirtshals a vrátíme se autobusem přes Dánsko a Německo do ČR.

srpen 2017

16.08. - 27.08.17 středa - neděle
snídaně kombinovaná
42 900 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Německo-Keflavík vč. let. tax a poplatků cca 4 000 Kč, doprava na letiště v Německu, trajekt z Islandu vč. lůžka v 9lůžkové kajutě a 2 jídel, 8x ubytování kategorie TURIST v hostelech ve vlastních spacích pytlích, 8x snídaně podávané z autobusu, doprava autobusem, 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné vč. plavby po ledovcové laguně a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 7x večeře podávané z autobusu 3 300 Kč, 2hodinová procházka po ledovci v mačkách 2 500 Kč, vyhlídkový let v NP Skaftafell (20 min.) 6 000 Kč (min. 4 osoby), zvýšení pojištění storna do 60 000 Kč za 182 Kč
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání