Itálie, Neapolský záliv II


Pro ty, kteří již navštívili oblast Neapolského zálivu, jsme připravili zájezd pro pokročilejší, s ubytováním opět v Baia Domizia v areálu velkých vil. Zájezd je určen těm, kteří by rádi poznali další historická místa - v oblasti sopky Vesuv je to známé Herculaneum, nedaleko Neapole pak řecké Cumae a… více


cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 10 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 73777
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Itálie, Neapolský záliv II

Pro ty, kteří již navštívili oblast Neapolského zálivu, jsme připravili zájezd pro pokročilejší, s ubytováním opět v Baia Domizia v areálu velkých vil. Zájezd je určen těm, kteří by rádi poznali další historická místa - v oblasti sopky Vesuv je to známé Herculaneum, nedaleko Neapole pak řecké Cumae a římské Pozzuoli, lázněmi proslulý ostrov Ischia.

Ubytování

v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení

Stravování

česká kuchyně

Program

  • 1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
  • 2. den: ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO): prohlídka sídla hlavy katolické církve, bazilika sv. Petra s možností výstupu na kopuli s krásným rozhledem na Řím, pro ty, kteří již navštívili Vatikánská muzea jsme připravili procházku k zajímavým místům antického Říma (např. Augustovo mauzoleum, Augustův Oltář míru, Piazza del Popolo, park Villy Borghese). Večer příjezd na místo ubytování do oblasti Neapolský záliv .
  • 3. den: HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Starořecké vykopávky CUMAE - nejstarší řecká kolonie v Itálii, uměle vybudovaný tunel ve skále. POZZUOLI - postvulkanická činnost projevující se v solfatarách - výrony sopečných plynů, římský amfiteátr a chrámový komplex.
  • 4. den: Pobyt u moře.
  • 5. den: Pro zájemce výlet lodí na jedinečné pobřeží COSTIERA AMALFITANA (UNESCO) na Sorrentském poloostrově ze Salerna - nejmalebnější pobřeží v Itálii s nádhernými výhledy na skaliska. Jedinečný archeologický areál řeckých chrámů PAESTUM (UNESCO), kde se dochovaly tři nádherné řecké chrámy Héry, Neptuna a Ceres. Areál se řadí mezi nejkrásnější antická místa v Itálii.
  • 6. den: Pobyt u moře.
  • 7. den: Pobyt u moře.
  • 8. den: Celodenní výlet (trajekt se platí na místě) na největší ostrov Neapolského zálivu ISCHIA , která je zajímavá svou přírodou,historií ale hlavně termálními vřídly. Možnost koupání v termálních lázních.
  • 9. den: Ráno odjezd do ŘÍMA (UNESCO) - prohlídka pro pokročilejší: tři z nejkrásnějších římských kostelů - Basilika San Giovanni in Laterano, Santa Maria Maggiore a San Pietro in Vincoli. Dále Coloseum, oblast Fora Boaria s římskými chrámy a kostelem Santa Maria in Cosmedim s Ústy pravdy aj. Večer odjezd z Říma.
  • 10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/italie/italie-neapolsky-zaliv-ii-73777/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz