Sicílie a Liparské ostrovy na kolechCyklistika po slunném ostrově plném antických památek, překrásných malebných i drsných hor s návštěvou Liparských ostovů Vulkano a Lipari

Doprava: autokarem

Na tento zájezd pojedeme spacím autobusem- sedadla se rozloží na palandy.
Nástupní místa: Jablonec n.Nisou, Mladá Boleslav, Praha, (Brno, Ostrava, Olomouc a okolí - vzdál. sleva 200 Kč)

Ubytování: apartmán

ubytování ve čtyř až šestilůžkových velmi krásných a prostorných
apartmánech s možností vaření hned u moře v San Saba, ostatní noclehy ve spacím busu po cestě

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy, noční přejezd přes Rakousko a Itálii
2. den: příjezd do etruského městečka Orvieto, kde budeme mít 8 hod přestávku. Buď si můžete prohlídnou krásné městečko - Dóm, pevnost Fortezza,, studna Pozzo di San Patrizio atd., nebo se můžete projet už na kolech.
3. den: dopoledne trajektem na Sicílii, ubytování v apartmánech v San Saba, volné odpoledne s koupáním
4. den: autobusem do Taormíny, dopoledne krátká prohlídka městečka, Řecké divadlo- vstupné 7 EUR. Autobusem do Maletta, odtud na kolech po úpatí Etny – krátká trasa 40 km, dlouhá trasa 62 km.
5. den: autobusem brzy ráno do přístavu Milazzo, odkud jede trajekt na ostrov Vulcano, koupání v teplých pramenech a bahenních koupelích, možnost výstupu na vyhaslou sopku Vulkáno / vstupné 3 EUR / , odkud je krásný pohled jak do kráteru, tak na okolní ostrovy.
6. den: odjezd autobusem ma Capo d Orlando, odtud na kolech přes Tyndaris- prohlídka nádherného kláštera , odtud na kolech sjezd k moři do Oliveri, koupání na krásných místech v lagunách.
7. den: autobusem do Milazza, odtut trajektem i s kolama na ostrov Lipari. Okruh kolem ostrova 46 km, možno prodloužit přejezdem přes kopce na 65 km.
8. den: ze San Saby na kolech pobřežní cestou do Milazza, před Milazzem odbočit do kopců a návrat do kempu. Okruh 68 km.
9. den: Antenemare - na kolech ze San Saby po silnici s krásnými výhledy, vedoucí na hřeben Monti Peloritani až k vrcholu Antenamare (1127 m). Návrat stejnou cestou, délka trasy tam a zpět 62 km
10. den: volný den - koupání, večer odjezd zpět do ČR
11. den: po cestě v Římě /8 hod/ a odtud pokračování cesty přes noc
12. den: předpokládaný příjezd do Prahy - odpoledne

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
Pořadatelem zájezdu je CK Alpin-Tour