Vydejte se s námi poznat nejkrásnější místa Itálie. S pohodovým ubytováním v hotelích a s polopenzí. Na Sicílii si prohlédnete všechny významné památky nejen z doby starověkého Řecka, ale také mocných Normanů. Kromě toho Sicílii dominuje několik sopek - přímo na Sicílii je to stále aktivní Etna a na ostrovech severně od Sicílie Vulcano a Stromboli. V jižní Itálii vás čekají slavné Pompeje a neméně slavná sopka Vesuv a také věčné město Řím, naplněné obrovským množstvím antických památek, stovkami kostelů a nádhernými muzei.

Doprava: autokarem

doprava lůžkovým autobusem.

Ubytování: hotel

5x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje), 2x nocleh na trajektu (4lůžkové kabiny)

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: Příjezd do NEAPOLE (UNESCO) v oblasti Neapolský záliv , prohlídka centra města. V podvečer nalodění na trajekt Neapol -Palermo. Noční plavba na Sicílii .
3. den: MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. SEGESTA – zříceniny antického chrámu malebně zasazené v pěkné krajině. Nocleh.
4. den: AGRIGENTO (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace. Prohlídka PIAZZA ARMERINA (UNESCO) ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými mozaikami. Nocleh.
5. den: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: řecké divadlo s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrově Ortygia. Nocleh.
6. den: Výjezd na ETNU k bývalé dolní stanici lanovky. Zajímavá „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery. TAORMINA ::IT-taormina» – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu. Nocleh.
7. den: Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, sirné bahenní jezírko s léčivými účinky, černá a bílá sopečná pláž (lodě se platí na místě). Nocleh.
8. den: TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem. Noční plavba do hlavního města Kampánie Neapol , v ceně kajuty.
9. den: ŘÍM (UNESCO) – prohlídka italské metropole: významné římské antické památky v oblasti Kolosea, Konstantinova vítězného oblouku, Fora Romana, Palatinu a Kapitolského pahorku, barokní stavby v centru Říma (Piazza Navonna, Fontana di Trevi, Španělské schody) aj. Noční přejezd.
10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování (5x v hotelu - 2lůžkové pokoje, 2x na trajektu - kabiny)
  • 5x polopenzi

Výlety

  • 1/1 pokoj - 2990 Kč/os.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.