Sicílie, Jižní Itálie


Vydejte se s námi poznat nejkrásnější místa Itálie. S pohodovým ubytováním v hotelích a s polopenzí. Na Sicílii si prohlédnete všechny významné památky nejen z doby starověkého Řecka, ale také mocných Normanů. Kromě toho Sicílii dominuje několik sopek - přímo na Sicílii je to stále aktivní Etna a na… více


cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 10 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 6696
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Sicílie, Jižní Itálie

Vydejte se s námi poznat nejkrásnější místa Itálie. S pohodovým ubytováním v hotelích a s polopenzí. Na Sicílii si prohlédnete všechny významné památky nejen z doby starověkého Řecka, ale také mocných Normanů. Kromě toho Sicílii dominuje několik sopek - přímo na Sicílii je to stále aktivní Etna a na ostrovech severně od Sicílie Vulcano a Stromboli. V jižní Itálii vás čekají slavné Pompeje a neméně slavná sopka Vesuv a také věčné město Řím, naplněné obrovským množstvím antických památek, stovkami kostelů a nádhernými muzei.

Ubytování

5x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje), 2x nocleh na trajektu (4lůžkové kabiny)

Doprava

doprava lůžkovým autobusem.

Program

  • 1. den: Dopoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
  • 2. den: Příjezd do NEAPOLE (UNESCO) v oblasti Neapolský záliv , prohlídka centra města. V podvečer nalodění na trajekt Neapol -Palermo. Noční plavba na Sicílii .
  • 3. den: MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. SEGESTA – zříceniny antického chrámu malebně zasazené v pěkné krajině. Nocleh.
  • 4. den: AGRIGENTO (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace. Prohlídka PIAZZA ARMERINA (UNESCO) ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými mozaikami. Nocleh.
  • 5. den: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: řecké divadlo s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrově Ortygia. Nocleh.
  • 6. den: Výjezd na ETNU k bývalé dolní stanici lanovky. Zajímavá „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery. TAORMINA ::IT-taormina» – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu. Nocleh.
  • 7. den: Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, sirné bahenní jezírko s léčivými účinky, černá a bílá sopečná pláž (lodě se platí na místě). Nocleh.
  • 8. den: TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem. Noční plavba do hlavního města Kampánie Neapol , v ceně kajuty.
  • 9. den: ŘÍM (UNESCO) – prohlídka italské metropole: významné římské antické památky v oblasti Kolosea, Konstantinova vítězného oblouku, Fora Romana, Palatinu a Kapitolského pahorku, barokní stavby v centru Říma (Piazza Navonna, Fontana di Trevi, Španělské schody) aj. Noční přejezd.
  • 10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/italie/sicilie-jizni-italie-6696/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz