Toulky Kalábrií a Apulií


Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie. více


cena od: 15 690 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 11 dní
Nejbližší odjezd: od 08.09.2017
Číslo zájezdu: 176019
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 8x ubytování (4x hotel, 4x apartmánové vily - 2 dvoulůžkové ložnice)
 • 8x snídani
 • 4x večeři
 • průvodce

Toulky Kalábrií a Apulií

Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie.

Program

 • 1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
 • 2. den: Příjezd do Kampánie, PAESTUM (UNESCO) - nejvýznamější archeologický areál v Kampánii, nejlépe dochované řecké dórské chrámy na západ od Řecka a muzeum, odpolední koupání a odpočinek na pláži.
 • 3. den: Krásy a romantika Basilicaty a Kalábrie : RIVELLO - původně řecké městečko v horách, byzantské kostelíky. MARATEA v zálivu Golfo di Policastro, DIAMANTE, pobyt u moře nebo návštěva centra, fakultativně večeře.
 • 4. den: NP POLLINO. Horské městečko MORANO CALABRO, albánské městečko CIVITA. Turistika ke kouzelné SOUTESCE RAGANELLO, k Ďáblovu mostu nebo Albánské muzeum, relaxace na plážích, večeře.
 • 5. den: CORIGLIANO CALABRO - kostel S. Antonio di Padova, hrad s krásnou vyhlídkou. SIBARI - archeologický areál jednoho z nejbohatších měst Velkého Řecka. Klášter z 11. stol. Santa Maria delle Armi, poutní místo, vyhlídka na Sibarskou úžinu, termální siřičité lázně GROTTE DELLE NINFE, koupání. Večeře.
 • 6. den: Fakult. výlet: CROTONE - původně achájské město, katedrála. Nejvýchodnější kalábrijský mys CAPO COLONNA s archeologickým areálem, mohutným dórským sloupem. Působivý aragonský hrad LE CASTELLA, koupání, nebo celodenní odpočinek na pláži Jónského moře. Večeře.
 • 7. den: ROSSANO - kdysi centrum byzantské civilizace, barokní katedrála s freskou z 9. stol., muzeum se vzácnou byzantskou památkou Purpurovým kodexem ze 6.stol. Byzantský klášter PATHIRION (exteriéry) v krásném prostředí. Lehká turistika v přírodním parku COZZO DEL PESCO. Večeře.
 • 8. den: Starověký METAPONT - centrum bohatého městského státu, kde žil Pythagoras, monumentální zříceniny dórského chrámu bohyně Héry s 15 dochovanými sloupy. TARENTO - významné město Velkého Řecka, staré město na ostrově. Cesta Apulií do „údolí trulli“, podvečerní ALBEROBELLO.
 • 9. den: Exotická Apulie, oblast VALLEE D´ITRIA s ojedinělou architekturou bílých domků – trulli. ALBEROBELLO (UNESCO), asi 1500 trulli. Fascinující MATERA - městečko na okraji hluboké strže, s obydlími a kostely vyhloubenými v několika vrstvách do skály. GRAVINA DI PUGLIA - jeskynní obydlí z doby bronzové a kostel ve stěnách hluboké rokle. Fakultativně večeře.
 • 10. den: BARI - hlavní město Apulie, staré město s dominantou baziliky sv. Mikuláše, normansko-štaufská pevnost, koupání a odpočinek na pláži. V podvečer odjezd do ČR.
 • 11. den: Návrat do ČR ve večerních hod. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a podmínkám.

Alternativní zájezdy

Apulie a Kalábrie

11 dní , autokarem, od 14.9.2017

Náš podrobný poznávací zájezd míří do jižní Itálie, do oblasti Kalábrie a Apulie. Uvidíte slavná kamenná obydlí…

od 14 990

Zvonimir hotel ****

10 dní , autokarem, od 26.8.2016

Hotel Zvonimir se nachází v blízkosti městečka Baška, přímo na pláži. V hotelu nabízíme dvoulůžkové pokoje s možností…

od 18 340

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/italie/toulky-kalabrii-a-apulii-176019/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz