Napříč Mexikem od Pacifiku po Karibik


Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan – Acapulco - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Tuxtla - San Cristobal - Aqua Azul - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itza - Tulum - Cancun Minimální počet osob: 8 více


cena od: 74 990 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 16 dní
Nejbližší odjezd: od 04.06.2016
Číslo zájezdu: 163405
Pořadatel: America Tours, v.o.s.

Napříč Mexikem od Pacifiku po Karibik

Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan – Acapulco - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Tuxtla - San Cristobal - Aqua Azul - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itza - Tulum - Cancun

Minimální počet osob: 8

Program

 • 1. den: MEXICO CITY* Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
 • 2. den: MEXICO CITY* Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… Prohlídku zakončíme návštěvou Muzea Antropologie (vstup není v ceně). Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.
 • 3. den: GUADELUPE, TEOTIHUACAN* Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, shlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.
 • 4. den: TAXCO,ACAPULCO* Ráno odjezd do slavného přímořského letoviska Acapulca. Cestou prohlídka neméně slavné metropole stříbrotepců – města Taxco. Po příjezdu do Acapulca orientační prohlídka města a ubytování.
 • 5. den: ACAPULCO* Celodenní volno k samostatným vycházkám v centru města či odpočinku a relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.
 • 6. den: PUEBLA,CHOLULA* Časně odjezd via Mexico City do města Puebla. Návštěva slavné pyramidy Cholula a orientační prohlídka města, ubytování.
 • 7. den: OAXACA* Přejezd do města Oaxaca známého jedinečnou koloniální architekturou. Po ubytování prohlídka města, volný podvečer k samostatným vycházkám v centru.
 • 8. den: MONTE ALBAN* Návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, poté odjezd směr Tuxtla Gutierrez, nocleh v motelu na trase.
 • 9. den: KAŇON SUMIDERO, SAN CRISTOBAL* Program dne zahájíme návštěvou kaňonu Sumidero a plavbou skrz tento jedinečný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas známého jedinečnou starobylou architekturou. Před ubytováním ještě navštívíte dvě indiánské vesnice Zinacantan a San Juan Chamula, které ač leží nedaleko sebe, neuvěřitelně se odlišují kulturou a mentalitou svých obyvatel.
 • 10. den: AQUA AZUL, MISOL-HÁ* Celodenní přejezd jedinečnou přírodou horského masívu Sierra Madre. Nejprve navštívíte slavné blankytně modré katarakty Aqua Azul, poté ještě vodopády Misol-Há v tropickém pralese. V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.
 • 11. den: PALENQUE* Návštěva patrně nejslavnější mayské památky – ruin města Palenque situovaných na úpatí hor s vyhlídkou na nekonečné roviny Yucatánu, zarostlé v šťavnatém tropickém pralese. Po prohlídce následuje přesun do Campeche, ubytování.
 • 12. den: UXMAL,MÉRIDA* Dopoledne prohlídka dalšího ze skvostů Mayské kultury – chrámového a pyramidového komplexu Uxmal, poté odjezd do Meridy, krátká prohlídka koloniálního centra města, přejezd do Chichen Itzá a ubytování.
 • 13. den: CHICHEN ITZÁ,TULUM* Ráno prohlídka Chichen Itzá – bývalého hlavního města říše Mayů. Po prohlídce pokračování cesty napříč Yucatanem k další skvostné památce – zříceninám města Tulum na břehu Karibského moře. Čeká Vás první koupel v Karibiku s jedinečnou historickou kulisou v zádech!! Ve večerních hodinách příjezd do Cancunu – cílového města Vašeho zájezdu, ubytování v hotelu na sněhobílé pláži.
 • 14. den: CANCUN ( ISLA MUJERES)* Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu!! Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém reefu (vč. oběda).
 • 15. den: Odlet* Dle Vašeho cestovního plánu volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, event. prodloužení pobytu v Cancunu.
 • 16. den: Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/mexiko/napric-mexikem-od-pacifiku-po-karibik-163405/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz