Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského …


Palma de Mallorca – Valldemossa - Sa Dragonera – Lluc - Sa Calobra – Port Soller - Alcudia –Formentor - Port Pollensa Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující… více


cena od: 21 330 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 8 dní
Nejbližší odjezd: od 03.06.2017
Číslo zájezdu: 152258
Pořadatel: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Kategorie zájezdu

Poznávací zájezdy Poznávací zájezdy

Slevy

 • stálý klient (sleva: -440 Kč)

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování s polopenzí
 • leteckou přepravu Praha Palma Praha nebo Brno Palma Brno dle výběru
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu během výletů dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

Palma de Mallorca – Valldemossa - Sa Dragonera – Lluc - Sa Calobra – Port Soller - Alcudia –Formentor - Port Pollensa

Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, bazénem. Hotel ve vzdálenosti do 200 m od pláže. Jednolůžkové pokoje pouze na vyžádání.

Stravování

Polopenze snídaně a večeře formou švédských stolů.

Doprava

PRAHA a BRNO dle výběru

Program

 • 1. den: Odlet z Prahy a Brna (dle vašeho výběru) na ostrov Mallorca . Transfer do hotelu, ubytování.
 • 2. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
 • 3. den: Snídaně, dopoledne návštěva hlavního města Palmy de Mallorca . Procházka historickým centrem s gotickou katedrálou ze 13. stol., nazývanou katedrálou světla, s renesančními městskými hradbami, s parkem Parc del Mar, palácem Almudeina a s gotickou čtvrtí. Odpoledne návštěva nejhezčí vesnice ostrova,Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová. Fakultativně návštěva kláštera.
 • 4. den: Snídaně, celodenní výlet na severní pobřeží ostrova začíná návštěvou tradičního trhu ve městě Alcudia, se středověkým jádrem obehnaným dobře dochovanými hradbami. Užijete si atmosféru prodeje domácích zvířat, typických řemeslných výrobků, vonícího čerstvého ovoce a zeleniny. Pokračování přes Port Pollensa k mysu Formentor, k vyhlídce Es Colomer. Z plošiny situované v nadmořské výšce 200 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy omývané ocelově modrým mořem. Nástup na loď (za příznivého počasí) a plavba do přístavu Port Pollensa, kde je volno ke koupání nebo k procházkám. Návrat na ubytování, večeře.
 • 5. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
 • 6. den: Snídaně, celodenní výlet s nezapomenutelným cestováním po nejhezčích přírodních místech severozápadní části ostrova. První zastávka je u kláštera Lluc, poutního místa Mallorky, a po nejhezčí a také nejkrkolomnější horské silnici sjedete na severní pobřeží do Sa Calobry – rajského místa s nádherným koupáním či procházkami, tunelem vysekaným ve skále i soutěskou, ze které ústi do moře dva horské potoky. Na pohodlné lodi se dále poplavíte podél nejpůsobivějšího pobřeží ostrova do malebného přístavu Port Soller. Po krátké pauze v přístavu nastoupíte na vlak, který si dochoval svůj tradiční charakter, a vydáte se na 50minutovou cestu do Palmy, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a mandlovníky a projedete řadou tunelů. Z Palmy autobusem návrat na ubytování, večeře.
 • 7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Nebo dopoledne fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného pěkných zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera, který byl prohlášen přírodní rezervací. Volno na ostrově a po té pokračování do zátoky Egos na koupání a šnorchlování. Malé občerstvení na lodi. Odpoledne volno.
 • 8. den: Snídaně, individuální volno, dle času odletu transfer na letiště, odlet do Prahy a do Brna.

Alternativní zájezdy

First Minute
doprava: letecky strava: polopenze ubytování: hotel
Andalusie, přírodní parky a památky UNESCO

Andalusie, přírodní parky a památky UNESCO

8 dní , letecky, od 21.9.2017

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší…

od 23 270

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/spanelsko/mallorca-perla-stredomori-152258/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz