Turecké jižní a západní pobřeží + Rhodos


Druhý zájezd do oblasti klenotů antiky je navíc doplněn perlami jihozápadu Turecka. Navštívíme metropoli turecké riviéry - Antalyi, starověké památky (Perge, Aspendos), uvidíme úchvatné skalní hrobky Myra a projedeme se po nejromantičtější části tureckého pobřeží, kde se nad blankytným mořem vypínají… více


cena od: 16 990 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 15 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 96113
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Turecké jižní a západní pobřeží + Rhodos

Druhý zájezd do oblasti klenotů antiky je navíc doplněn perlami jihozápadu Turecka. Navštívíme metropoli turecké riviéry - Antalyi, starověké památky (Perge, Aspendos), uvidíme úchvatné skalní hrobky Myra a projedeme se po nejromantičtější části tureckého pobřeží, kde se nad blankytným mořem vypínají vysoké hory pohoří Agdaglar.

Program

 • 1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.
 • 2. den: Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.
 • 3. den: Příjezd do Turecka . ISTANBUL - první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulejmanova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.
 • 4. den: ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.
 • 5. den: PAMUKKALE (UNESCO) – travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Příjezd na pobřeží do oblasti Antalye.
 • 6. den: Pobyt u moře.
 • 7. den: TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Podvečerní atmosféra nejvýznamnějšího letoviska na jižním pobřeží ANTALYE – kouzelné historické centrum s římskými památkami a malebným starým přístavem.
 • 8. den: Výlet na jihozápadní pobřeží: zastávka v místě, kde stálo starověké město MYRA, kde ve skalních stěnách obyvatelé vyhloubili úchvatné hrobky. FETHIYE – ve starověku známá jako Telmessos. Stará pevnost rytířů řádu sv. Jana, římské divadlo, na strmé stráni lykijské hrobky. Pláž ÖLÜDENIZ – „dvojitá“ pláž na poloostrově, která se pro svou romantickou krásu stala jedním z nejfotografovanějších motivů Turecka. Příjezd na ubytování do oblasti Marmaris.
 • 9. den: Pobyt u moře. Fakultativně možnost lodního výletu (cena trajektu je cca 50 €) na ostrov RHODOS (UNESCO) – návštěva hlavního města ostrova se 4 km hradeb z 15. – 16. stol., nádhernou Rytířskou ulicí, Palácem velmistrů, Hodinovou věží.
 • 10. den: BODRUM - město ležící při tyrkysově modrém Bodrumském zálivu. Oblíbené letovisko, kde proti siluetě okolních kopců terasovitě sestupuje množství bílých domů. Městu dominuje křižácký hrad sv. Petra. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna a dnes jeden z nejkrásnějších archeologických areálů v Turecku. Příjezd na ubytování do oblasti Kusadassi.
 • 11. den: EFES - archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa, ARTEMIDINA CHRÁMU. MILÉT - starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.
 • 12. den: Pobyt u moře.
 • 13. den: PERGAMON – antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií, proslavené Homérovou Illiadou. Nocleh.
 • 14. den: Odjezd z Turecka. Přejezd přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko.
 • 15. den: Příjezd do ČR dopoledne.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/turecko/turecke-jizni-a-zapadni-pobrezi-rhodos-96113/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz