Kirkwall

Kirkwall, největší město v souostroví Orkneje, se nachází na severních ostrovech Skotska. Tato nádherná destinace MSC Northern Europe Cruises je oslavována svou památkou UNESCO – neolitickým obřadním komplexem.

Výlety

  • Orknejský venkov a Scapa Flow
  • Katedrála svatého Magnuse
  • Skara Brae a Skail House
Ring of Brodgar, Stenness, Orkney Islands. An ancient circle of Standing Stones.

Náš tip

Katedrála svatého Magnuse , nejsevernější katedrála ve Velké Británii, dominuje skromnému panoramatu Kirkwallu. Tato budova z červeného pískovce z 12. století je láskyplně známá jako „ Světlo severu “ a je ústředním bodem výletů společnosti MSC Cruises. St Magnus, postavený v roce 1137 v románském stylu, byl založen vikingským hrabětem Rögnvaldem. Tento architektonický počin předvádí vitrážová okna a sloupy prohlášení, což mu dodává atmosféru královské nádhery.

photo 1587896674824 19d716fab999?ixid=Mnw4NTI3MHwwfDF8YWxsfHx8fHx8fHx8MTY1Mjc4MTI5MQ&ixlib=rb 1.2

Scapa Flow je prastará přímořská vodní plocha, která se datuje do dob Vikingů. Poskytuje přístup do Severního moře a Atlantského oceánu, přičemž je chráněna řadou ostrovů.
Objevíte dramatické Orknejské útesy, starobylé kamenné kruhy a malou kapli postavenou italskými válečnými zajatci jako symbol naděje a míru.

Pevnina, největší ostrov v souostroví Orkneje, je domovem nejúplnějšího evropského neolitického osídlení, Skara Brae . Nahléďněte do osmi kamenných obydlí, z nichž některá pocházejí z roku 3180 př. n. l. Toto místo světového dědictví UNESCO nabízí sbírku úžasných artefaktů včetně nástrojů, korálků a keramiky. Nedaleko navštivte Skaill House , sídlo z 20. let 17. století, kde se můžete pokochat úžasným panoramatem zálivu.