Savona

Přístav Savona je jedním z nejkrásnějších na italské riviéře. Krásné klima, léta, která nejsou nikdy horká, mírné zimy a výjimečná krása moře v blízkosti města dělá ze Savony vynikající základnu pro objevování Ligurie. Savona je pozoruhodná pevností Priamar, která městu dominuje od 16. století, a také svým historickým centrem, kde můžete navštívit katedrálu Savona. Zastávka v Savoně může být také příležitostí k návštěvě nedalekého města Janov a jeho úzkých, malebných uliček, známých jako „caruggi“.

  • Vaše procházka starým městem povede ke katedrále Assunta s nezaměnitelnou barokní fasádou . Věděli jste, že jsou zde uchovávány relikvie svatého Valentýna ? Ano, patron zamilovaných. Náš průvodce vám mimo památku prozradí další zajímavosti.
  • Zastavte se v pevnosti Priamar , kterou postavili Janové v roce 1547 na obranu nedávno dobytého města. Dnes se v něm nachází archeologické muzeum , ale v předchozích staletích to bylo také vězení : mezi jeho proslulé vězně patří Giuseppe Mazzini , obviněný z korupce a uvězněný v roce 1830.