Dauhá

Umělé ostrovy a skutečné bohatství

Plavba vás zavede do Dauhá , futuristického hlavního města země v Perském zálivu. Město se připravuje na pořádání mistrovství světa ve fotbale 2022 a vylepšuje své již tak úžasné panorama novými supermoderními mrakodrapy .

Výlety

Velká část Dauhá, včetně míst uctívání, jako je nová mešita na Katarské fakultě islámských studií , se zdá být již v budoucnosti. Nenechte si ujít návštěvu Pearl, futuristického umělého kruhového přístavu, který se buduje severně od centra města, a přesto, jak si všimnete starobylé srdce města stále bije silně.

katar-dauha

Náš tip

V historickém centru Dauhá najdete Suq , kde lze směnit vše – od velbloudů po zlato – a pevnost Al Khoot , jejíž historie sahá až do konce devatenáctého století a nyní přeměněná na muzeum. Během vaší plavby vás některé výlety zavedou k objevování severu země a historii tohoto fascinujícího emirátu.

Přístav odplutí Dauhá

Panoramatickému panoramatu dominuje věž Aspire Tower v Dauhá (300 metrů). Jde o nejvyšší budovu země, která svým tvarem připomíná pochodeň. Tato budova se nachází v blízkosti města sportu , které již hostilo akce jako XII. Panarabské hry a které bude mít ústřední roli během mistrovství světa ve fotbale.

V Ash Shamal se pevnost Al-Zubara tyčí uprostřed pouště a sahá až do třicátých let. Budova, která na první pohled vypadá jako obrovský hrad z písku, byl kompletně zrestaurován a přeměněn na muzeum. V blízkosti pevnosti můžete také navštívit archeologické pozůstatky další, ještě starší, obranné stavby, Qal' at Murair . Také zde najdete Zubara , vesnici obchodníků a lovců perel, osadu, která sahá až do devatenáctého století a později opuštěná.