Port Klang

Kuala Lumpur – nebo jednoduše KL pro místní – je na poměry měst relativně mladé. Ale jak se říká, věk je jen číslo a to, co může KL v dlouhodobé historii postrádat, to více než vynahrazuje šmrnc a pokrok.

Při prozkoumávání rušných ulic si všimnete eklektické směsi architektury – budovy sultána Abdula Samada s maurským designem, kriketového klubu v tudorovském stylu, železniční stanice, která představuje dokonalou rovnováhu mezi Východem a Západem, a ranou anglickou gotikou. Katedrála Panny Marie ve stylu (abychom jmenovali alespoň některé). Nemluvě o nejikoničtější budově ze všech, 88patrových Petronas Towers; chlouba města a konečný symbol futuristického rozvoje KL.

Náš tip

Dvě hlavní kratochvíle v Kuala Lumpur jsou nakupování a jídlo – obojí se bere velmi vážně.

V KL je více než 66 nákupních center, nemluvě o bezpočtu obchodů, tržišť a kiosků k prozkoumání. Od vysoké módy po levné produkty, je tu něco pro každý vkus a rozpočet.

Zastavte se v některém ze slavných městských obchodů kedai kopi. Tyto shluky stánků s různými lahodnými pokrmy jsou osvěžujícím pojetím tradiční myšlenky food courtu.

kuala lumpur, temple, malaysia