Hellesylt

Hellesylt, leží v čele dechberoucího Sunnylvsfjordenu . Vesnice na pozadí dramatických hor je perfektním výchozím bodem pro dosažení krásného ledovce Briksdal , který je součástí národního parku Jostedalsbreen Glacier .

Výlety

  • Mount Dalsnibba
  • Země trollů – Trollstigen
  • Briksdalský ledovec

Náš tip

Objevte slavný Geirangerfjord , památku světového dědictví UNESCO ,

Z přístavu Hellesylt se vydejte přes pohoří Stryn, kolem ohromujících jezer a vodopádů. Dostaňte se na 1500 metrů vysokou horu Dalsnibba , která nabízí panoramatický výhled na Geirangerfjord. Zde zažijete 15 km dramatické krajiny, takže si nezapomeňte vzít fotoaparát!

Navštivte vzrušující Zemi trollů. Podívejte se na mohutný vodopád Hellesylt a majestátní Sunnylvsfjorden . Po klidné jízdě trajektem se vydáte podél Norddalsfjordu do úrodného údolí Valldal. Než vystoupíte na horu, užijete si velkolepou soutěsku Gudbrand. Užijte si nádherný výhled na údolí Isterdalen a poté sestupte na silnici Trollstigen. Dále přejeďte trajektem Norddalsfjord a obdivujte úchvatné Geirangerovy vodopády.

Čeká vás den scénické nádhery , kde si užijete pohodovou jízdu autobusem z vesnice Hellesylt, kolem okouzlujících fjordů a drsných hor. Na břehu jezera Olden navštívíte Briksdal Mountain Lodge, výchozí bod krásné 1,5hodinové procházky. Prozkoumejte velkolepý ledovec Briksdal , odnož největšího ledovce v Evropě: monumentální Jostedal !