Ohře - 6 denní voda z Tršnice do Perštejna

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: kemp Doprava: vlastní Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Ohře - 6 denní voda z Tršnice do Perštejna

Ohře je řekou mnoha tváří. Keltové ji nazývali Agara, z původního keltského názvu vznikl pozdější německý Eger a česká Ohře. Ohře je naše nejzápadněji tekoucí řeka, která je navštěvována vodáky. Horní tok má nížinný charakter s nepříliš rychlým proudem, pod Kynšperkem řeka vtéká do hlubšího údolí a objevují se první peřeje. U Sokolova krátce protéká „měsíční krajinou“ povrchových dolů, naštěstí hned za Loktem s přístupným hradem a historickým městečkem přichází hluboké zalesněné údolí a objevují se působivé Svatošské skály. Od Karlových Varů přibývá peřejí, pověstnými jsou například Hubertus, Kyselka a Velichovka známé i z vodácké ságy „Proč bychom se netopili“. Ohře jimi protéká hlubokým údolím mezi hřebenem Krušných hor a liduprázdnými Doupovskými vrchy. Peřeje se uklidňují teprve před Kláštercem, kde končí zajímavější a sportovnější úsek řeky a také naše plavba.

Noclehů celkem: 5

Míst pobytu celkem: 4

Sjížděný úsek: Tršnice - Perštejn Počet km: 98 Obtížnost : WW 1+ Obtížnost plavby po Ohři je WW 1 až 1+, což znamená, že se jedná o rychleji tekoucí vodu s nepříliš obtížnými peřejemi, kterou s určitými znalostmi a dobrým vybavením zvládnou i začátečníci. ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbal, fotbal, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat! POUŽÍVANÉ LODĚ: otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.


Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou (vlakem). Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.• Veřejná vlaková doprava účastníků ze Šabiny do Tršnice v ceně zahrnuta není, účastníci plavby si ji platí na místě sami.

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Program zájezdu

1. den: v podvečer sraz v Šabině na tábořišti
2. den: po snídani přejezd vlakem do Tršnice a plavba zpět do kempu, 24 km.
3. den: po snídani plavba Šabina - Loket, 20 km
4. den: po snídani plavba z Lokte do Hubertusu, 21 km. Cestou zastávka u malebných Svatošských skal a v Karlových Varech. V případě, že byste chtěli ve Varech strávit více času, lze po dohodě trasu zkrátit.
5. den: po snídani plavba z Hubertusu do Vojkovic, 19 km. Hned po vyplutí nás čeká pověstná peřej v Hubertusu, v případě zájmu si ji můžeme sjet vícekrát a pořádně si ji užít. Hubertusem ale peřeje nekončí, budou nás dnes doprovázet po celý den a peřeje Kyselka nebo Velichovka budou také stát za to.
6. den: po snídani plavba z Vojkovic do Perštejna 14 km. Ohře i v tomto úseku stále uhání, i když peřeje již nedosahují takové síly. Řeka stále příjemně teče v hlubokém údolí mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Poslední větší peřej nás očekává v Boči a pak už se proud vody zpomalí a zanedlouho nám skály nad řekou signalizují blízkost Perštejna a tím i konec naší plavby.