Pěšky jižní Albánií

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Pěšky jižní Albánií

Albánie, země nádherných jezer, netknuté přírody, antických památek a přírodních pláží. Překvapí vás, jak moc je Albánie krásná. Na pěších túrách jižní částí vám ukážeme pravou tvář jedné z nejmladších zemí Evropy. Čekají vás treky panenskou přírodou skrz albánský venkov, koupání v nádherném jezírku Modré oko i návštěva antického města Antigonea. Poznejte s námi pravou tvář Albánie, země pohostinných a vstřícných lidí.

Program zájezdu

1. den: Přílet, transfer, ubytování Po příletu do Tirany se přesunete do města Gjirokastër (UNESCO), kde vás čeká ubytování a odpočinek. Gjirokastër je rodištěm diktátora Envera Hodži a leží ve vnitrozemí, přímo nad překrásným údolím řeky Drino. Město se pyšní nádherným výhledem na vysoké hřebeny hor. 
2. den: Etapa č. 1: Národní park Bredhi i Hotoves Po snídani vás autobus zaveze do městečka Përmet , které leží blízko národního parku Bredhi i Hotoves. Tato oblast vás okouzlí malebnými vesnicemi, nedotčenou přírodou a krásnými scenériemi pohoří Nemërckë, které zasahuje až na území Řecka.  Čeká vás 10 km pěší túra, která vede nad kaňony řeky Langarica a nabídne vám úchvatné pohledy na divokou přírodu i koryto řeky. Nebude chybět ani zastávka v přírodních termálních lázních, které se nachází přímo pod starodávným kamenným mostem v otomanském slohu. V těchto lázních objevíte několik léčivých pramenů, ve kterých se budete moci vykoupat a užít si zaslouženého relaxu. 
3. den: Etapa č. 2: Prohlídka města Gjirokaster a antické město Antigonea Dnes objevíte historickou část města Gjirokaster , které se pyšní největším hradem na Balkánském poloostrově, ale také starým bazarem se spoustou suvenýrů, taveren a kavárniček. Navštívíte i rodný dům Envera Hodži (bývalého diktátora Albánie), ve kterém se dnes nachází etnografické muzeum.  Odpoledne se přesunete do pohoří Lunxhëria, kde se rozkládá antické město Antigonea . Ruiny tohoto starověkého místa jsou připomínkou moci a lásky. Město nechal na počest své milované ženy Antigony postavit král Pyrrhos. Jeho dominantní usazení nad údolím doplňuje neuvěřitelný výhled do krajiny a na majestátní hory.
4. den: Etapa č. 3: Modré oko Albánie a Butrint Dnešní den započnete očistou v úžasném jezírku, jehož křišťálová voda připomíná zornici a duhovku lidského oka. Právě proto se mu přezdívá Modré oko Albánie . V Řecké mytologii je Modré oko známé jako Cháronova jeskyně . Poté se přesunete do oblasti antického města Butrint (UNESCO), kde vás čekám 10 km pěší túra podél stejnojmenného jezera až k samotným antickým ruinám města, se zachovalým amfiteátrem. Tato oblast je také známá pro své plantáže mandarinkovníků a pomerančovníků, kterým se zde skvěle daří díky mírnému podnebí, zimní teploty zde nikdy neklesnou pod 10°C. Na závěr se přesunete do městečka Himara, kde se ubytujete.
5. den: Etapa č. 4: Koupání a ponorková základna Dnes se vydáte do vesnice Borsh . Cestou navštívíte tajuplnou pevnost Ali Pashy, která se nachází v jedné z nejkrásnějších zátok Albánie – Panormo . V zátoce se ukrývá i kdysi tajná ponorková základna, kterou však dnes můžete prozkoumat z úplné blízkosti.   V samotné vesnici Borsh vystoupáte k další pevnosti Ali Pashy, kde se vám naskytne nádherný výhled na divoké vnitrozemí Albánie a na nejdelší pláž Albánské riviéry. Cestu si můžete zpříjemnit zastávkou v taverně, která nabízí místní speciality. Závěr dne bude patřit koupání ve vesnici Qeparo , kde si budete moci užívat moře plnými doušky. 
6. den: Volný den a fakultativní výlet Předposlední den v Albánii si můžete užít volný čas relaxem na hotelové pláži a koupáním v moři. Nebo se můžete vypravit na fakultativní výlet , jehož první etapa vede podél pobřeží až k letovisku Jala . Druhá etapa vás zavede na severozápad k jedné z nejpůsobivějších panenských pláží celé Albánie – Gjipe . Zde se budete moci vykoupat v křišťálových vodách Jónského moře a pokochat se pohledem na pohádkovou pláž s bílým pískem.  
7. den: Etapa č. 5: Město Himara Své albánské putování zakončíte nenáročnou etapou, která vede přímo od hotelu až do samotného centra města Himara, kde naleznete krásnou pláž, promenádu i obchodní zónu. Budete mít dostatek času na objevení všech krás města, ochutnávku místní kuchyně či poslední nákupy suvenýrů. 
8. den: (v případě zájezdu na 7 nocí) - Odlet Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.
9. den: (v případě zájezdu na 9 nocí) - Národní park Llogara Čeká vás poslední etapa, a to v národním parku Llogara . Cílem dnešního dne bude vrchol Athanasi , odkud se vám otevřou výhledy na Otrantský průliv mezi Itálií a Albánií. Odměnou za zdolání vrcholu vám bude oběd s ochutnávkou tradičně připraveného skopového masa přímo v národním parku Llogara . Odpoledne vás čeká transfer do hotelu ve městě Drač.  
10. den: Volný den Volný den si můžete užít naplno podle své chuti, a to buď odpočinkem na pláži, nebo se můžete individuálně vydat na prohlídku města Drač.  
11. den: Odlet Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.
12. den: