Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 29. září 2022

Cena zájezdu

od 16 990 Kč


Nejkrásnější belgická města… Vydáte se po Rubensových stopách Antverpami. Projdete se po nábřeží Graslei v Gentu a vyzkoušíte zdejší cukrovinku. Bruggy vás okouzlí štítovými domy a plavbou říčními kanály. Ochutnáte místní pivo, hranolky i vyhlášenou čokoládu. V Bruselu objevíte perly historie, slavné Atomium či svět miniatur. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si nové zážitky z Belgie! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadla v ceně zájezdu :  malé   osobní zavazadlo (př. kabelka) o max. rozměrech... Celý popis

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z

Termíny a ceny

29.09. - 02.10.2022 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • letenka Krakov – Eindhoven – Krakov se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo (viz níže)
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • cesta vlakem z Antverp do Bruselu, Brugg a Gentu
 • 3x ubytování v Antverpách ve 2* nebo 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • MHD v navštívených městech při potřebných přesunech
 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Popis zájezdu

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z

Nejkrásnější belgická města… Vydáte se po Rubensových stopách Antverpami. Projdete se po nábřeží Graslei v Gentu a vyzkoušíte zdejší cukrovinku. Bruggy vás okouzlí štítovými domy a plavbou říčními kanály. Ochutnáte místní pivo, hranolky i vyhlášenou čokoládu. V Bruselu objevíte perly historie, slavné Atomium či svět miniatur. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si nové zážitky z Belgie!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadla v ceně zájezdu : 


malé   osobní zavazadlo (př. kabelka) o max. rozměrech 40 (d) x 25 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

kabinové   zavazadlo  o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm a hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě, váhový limit může být aerolinkou upraven)


Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 95 €  - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg NÁŠ TIP:  Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“. Pozor ovšem na rozměrové limity.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu.
Během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení.
Poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích.

Ubytování: hotel ***

Hotel 3* v Antverpách, poblíž centra (s pěší dostupností) a vlakového nádraží (jako výchozí bod pro výlety do dalších měst).
Ubytování je s vlastním sociálním zařízením.

Program zájezdu

1. den: Cesta na letiště do Krakova, přílet do Eindhovenu a transfer do Antverp. Odpoledne nás čeká prohlídka města, jeho největších lákadel i utajených pokladů. Večer možné posezení v tradičním podniku a košt belgického piva. V odpoledních hodinách dorazíme do Antverp a ubytujeme se. Poté je naplánována večerní  procházka městem . Z hotelu se společně vydáme na monumentální náměstí Grote Markt  s bohatě zdobenými cechovními domy ze 16. a 17. století a renesanční radnicí. Uvidíme nádhernou sedmilodní katedrálu Panny Marie (tato katedrála je největší a nejkrásnější v zemi). Před návratem na hotel neopomeňte  posezení v hospůdce u belgického piva, které jistě bude neopakovatelným zážitkem. V nabídce často naleznete i netypické příchutě či možnost degustačních pivních menu.  První den je primárně určen pro transfery a přesuny. Program může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
2. den: Celodenní výlet do středověkého Gentu a nádherného města Bruggy. Kromě historických perel se těšte na ochutnávku gentského nosu a belgické čokolády i na projížďku lodí Benátkami severu. Nejprve se zastavíme ve středověkém městě Gent. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit  ohromné kostely ,  přepychové veřejné budovy , domy a  paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice s výhledem na město, radnici a nevynecháme  procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až z 12. století . Na toulkách Gentem snad potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky. Dopřejeme si zdejší výjimečnou cukrovinku zvanou gentský nos . Poté se vydáme do města Bruggy (UNESCO), jednoho z nejkrásnějších měst Evropy s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou. Během půldenní prohlídky navštívíme  historické náměstí Markt s řadou štítových domů jako z pohádky , náměstí Burg s bazilikou svaté Krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě – ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody, Justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost zhlédnout město z 83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie –  Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru , tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). V programu se časově počítá s návštěvou čokoládovny i třicetiminutovou  projížďkou otevřenou lodí po kanálu , jelikož Bruggám se právem přezdívá Benátky severu, a plavba je tedy jedinečnou příležitostí k poznávání tohoto historického města. Večer návrat do Antverp na hotel.
3. den: Dnes vyrazíme do Bruselu. Projdeme se po nejkrásnějším náměstí. Zavítáme do uličky rybích restaurací a kiosků s tradičními hranolky, kterým nelze odolat. Nemineme ani Atomium a park Mini-Europe.  V Bruselu, o kterém se často mluví jako o hlavním městě Evropy, budeme obdivovat historické i moderní stavby během procházky po centru města a čtvrtí evropských institucí. Určitě zavítáme na údajně nejkrásnější náměstí Grande Place (památka UNESCO) s bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí ve stylu vlámské gotiky. Projdeme si nejstarší nákupní pasáž v Evropě, Galerii sv. Huberta s mnoha obchůdky s typickými belgickými produkty, např. vyhlášenými belgickými pralinkami . Uvidíme katedrálu sv. Michala a Guduly, královský palác, operu, parlamentní čtvrť, zkrátka přehlídku architektury od středověku přes secesi po modernu… Rybí vůni nasajeme při procházce uličkou rybích restaurací. Téměř na každém rohu vás budou zajisté lákat i typické belgické hranolky, které se dají ochutnat s nespočtem omáček a patří mezi tradiční speciality. Zájemci se mohou vyfotit u známé  sošky „čurajícího chlapečka“   Manneken Pis a jeho protějšku   „čurající holčičky“ či před domy s komiksovými obrazy. Odpoledne se vydáme na okraj Bruselu, kde jsou v těsné blízkosti situovány dvě bruselské atrakce, světoznámé Atomium   a park Mini-Europe. Atomium , jeden ze symbolů města, je 165miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce. V parku Mini-Europe vás provede krajinou Evropské unie přes 300 zmenšenin . Bude jen na vás, které z těchto lákadel navštívíte. V podvečerních hodinách návrat do hotelu v Antverpách a volný večerní program.
4. den: Poslední den strávíme v Antverpách. Každý může individuálně prozkoumat Rubensovo rodiště. Zájemci mohou vyzkoušet okružní plavbu lodí nebo volný čas využít k nákupům.  Po snídani volno v Antverpách. Během dopoledne lze individuálně navštívit rodný dům Paula Rubense , muzeum diamantů s rozsáhlou sbírkou šperků  nebo je možnost zajít do přístavu a vychutnat si okružní plavbu lodí . Antverpy jsou také známé jako město módy a designu a ti, kteří rádi nakupují, si zde přijdou na své. Odpoledne odjezd na letiště, odlet do Krakova   a následný návrat zpět do ČR . Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.