To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Ostravy - Katovic)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **+ Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Ostravy - Katovic)

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Belgie. Navštívíte „hlavní město Evropy“ Brusel, Antverpy Paula Rubense, v úchvatném středověkém Bruggy ochutnáte pravou belgickou čokoládou a projedete se po říčním kanálu. Nevynecháte ani pivařský Gent a košt belgického piva. Poznejte s námi nejkrásnější belgická města!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu.
Během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení.
Poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích.

Ubytování: hotel **+

Hotel 3* v Antverpách, poblíž centra (s pěší dostupností) a vlakového nádraží (jako výchozí bod pro výlety do dalších měst).
Ubytování je s vlastním sociálním zařízením.

Program zájezdu

1. den: Transfer z Ostravy na letiště do Katovic, odpolední příjezd do Antverp. Odpoledne nás čeká prohlídka Antverp. Večer možné posezení z belgického piva. Po ubytování je naplánována večerní  procházka městem . Z hotelu se společně vydáme na monumentální náměstí Grote Mark s bohatě zdobenými cechovními domy ze 16. a 17. století a renesanční radnicí. Uvidíme nádhernou sedmilodní katedrálu Panny Marie (tato katedrála je největší a nejkrásnější v zemi). Před návratem na hotel ještě možnost posezení v hospůdce u belgického piva . První den je primárně určen pro transfery a přesuny. Program může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
2. den: Celodenní výlet vlakem. Navštívíme středověký Gent a jedno z nejkrásnějších měst Evropy, Bruggy (UNESCO). Nejprve se zastavíme ve středověkém městě Gentu. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit  ohromné kostely ,  přepychové veřejné budovy , domy a  paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice, radnici a nevynecháme  procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až z 12. století.  Na toulkách Gentem snad potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky.  Poté se vydáme do města Bruggy, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou, navštívíme během půldenní prohlídky  historické náměstí Markt s řadou štítových domů jako z pohádky , náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě - ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody, Justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost zhlédnout město z 83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie -  Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru , tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). V programu se časově počítá s návštěvou čokoládovny i třicetiminutovou  projížďkou otevřenou lodí po kanálu . Večer návrat do Antverp na hotel.
3. den: Výlet vlakem do „hlavního města Evropy“ Bruselu. Navštívíme jeho nejkrásnější náměstí a nemine nás světoznámé Atomium nebo pak Mini-Europe.  Během prohlídky zavítáme na údajně nejkrásnější náměstí Grande Place (památka UNESCO) s bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí ve stylu vlámské gotiky a projdeme si nejstarší nákupní pasáž v Evropě Galerii sv. Huberta s mnoha obchůdky s typickými belgickými produkty. Uvidíme katedrálu sv. Michala a Guduly, královský palác, operu, parlamentní čtvrť, zkrátka přehlídku architektury od středověku přes secesi po modernu... Rybí vůni nasajeme při procházce uličkou rybích restaurací. Zájemci se mohou vyfotit u známé  sošky "čurajícího chlapečka"   Manneken Pis a jeho protějšku  " čurající holčičky "  či před domy s komiksovými obrazy. Odpoledne se vydáme na okraj Bruselu, kde jsou v těsné blízkosti situovány dvě bruselské atrakce, světoznámé Atomium   a park Mini-Europe. Atomium, jeden ze symbolů města, je 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce. V parku Mini-Europe vás provede krajinou Evropské Unie přes 300 zmenšenin. Bude jen na vás, které z těchto lákadel navštítívíte. V podvečerních hodinách návrat do hotelu v Antverpách. Volný večer v Antverpách.
4. den: Individuální prohlídka Antverp, okružní plavba lodí či nákupy módních doplňků.  Po snídani volno v Antverpách. Během dopoledne lze individuálně navštívit rodný dům Paula Rubense , muzeum diamantů s rozsáhlou sbírkou šperků  nebo je možnost zajít do přístavu a vychutnat si okružní plavba lodí. Antverpy jsou také známé jako město módy a designu a ti, kteří rádi nakupují si zde přijdou na své. Odpoledne odjezd transferem na letiště.  Odlet do Katovic a přílet ve večerních hodinách. Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.