Bhútán, Indie - země hřmějícího draka

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
2 termíny od 17. listopadu 2018
od 99 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

BHÚTÁN, INDIE - Země hřmějícího draka Celý popis ...
Bhútán, Indie - země hřmějícího draka

Termíny a ceny

listopad 2018

17.11. - 04.12.2018 sobota - úterý
snídaně letecky (Praha)
99 990 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

březen 2019

15.03. - 01.04.2019 pátek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
99 990 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dillí, zpáteční přelet Dillí-Bagdogra vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč,, místní doprava (minibus, vlak, safari auta), 15x ubytování v hotelu, 11x plná penze, 4x snídaně, 1x večeře, vstup do NP Džaldapara, safari, veškeré vstupy dle programu v Bhútánu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • další vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 900 Kč, indické vízum 2 800 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč

Popis zájezdu

Bhútán, Indie - země hřmějícího draka

BHÚTÁN, INDIE - Země hřmějícího draka
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: letecký přesun do DILLÍ.
2. den: přelet do BAGDOGRY, výjezd strmých kopců až do čajového městečka DÁRDŽILING v krajině indického HIMÁLAJE.
3. den: pěší výlet k čajovníkovým plantážím s překrásnými výhledy na třetí nejvyšší horu světa KANČENDŽENGU (8586 m), exkurze do čajové továrny, horolezecké muzeum s hrobem šerpy Tenzinga Norgaye.
4. den: ranní východ slunce na vyhlídce TIGER HILL, jízda po historické horské úzkokolejce*, odjezd k bhútánské hranici do JAIGAONU.
5. den: přechod do BHÚTÁNU, cesta z pohraničního PHUENTŠHOLINGU do úchvatného údolí PARO (výhledy na velkolepé ledovcové vrcholy, pevnost RINPUNG, Národní muzeum v bývalé strážní věži TA DZONG).
6. den: výstup ke klášteru TAKTSANG PELPHUNG neboli TYGŘÍ HNÍZDO (přilepené ke skále na strmém útesu ve výšce 3 120 m), návštěva pevnosti DRUKGJEL DZONG a svatyně KJIČU LHAKHANG.
7. den: bhútánská metropole THIMPU (památný čorten, ZOO, národní knihovna se sbírkou starodávných buddhistických rukopisů i moderních knih, muzeum řemesel, největší pevnost Bhútánu TAŠIČHO DZONG).
8. den: výšlap, nebo výjezd autem na vyhlídkový vrchol SANGAYGANG nad THIMPU s padesátimetrovou sochou Buddhy DORDENMA, dokončení prohlídky města a okolí (palác DECHENČOLING, malířská škola, tradiční institut medicíny).
9. den: cesta přes sedlo DOČU LA (3100 m) s překrásnými výhledy na vrcholky východních Himálají včetně nejvyšší hory GANGKAR PANSUM (7497 m), bývalá metropole PUNAKHA (pevnost, klášter Čhimi Ihakhangu).
10. den: městečko WANGDUE PHODRANG se stejnojmenou pevností, jízda horskou silnicí přes průsmyk PELE LA (3300 m), návštěva stúpy ČENDEBJI v nepálském stylu.
11. den: pevnost TRONGSA tyčící se na úpatí hor, výlet okolo rýžových teras k paláci KUENGA RABTEN, cesta přes sedlo JUTONG LA (3425 m) do údolí BUMTHANG.
12. den: výlet po vesničkách v údolí BUMTHANG (chrámy Kurdže Ihakhang a Džambej Ihakhang, klášter Tamshing, dzong Džakar a továrna na výrobu sýra).
13. den: výlet do údolí URA (návštěva kláštera Drokri Rinchen Jungney a místní domácnosti, lehká turistika).
14. den: přejezd do údolí PHOBJIKHA, návštěva kláštera GANGTEY na vrcholku kopce obklopeného borovicemi.
15. den: zimoviště černých jeřábů v bažinách údolí PHOBJIKHA, návrat zpět do PARO.
16. den: odjezd na Indickou hranici do PHUENTŠHOLINGU a dál do NÁRODNÍHO PARKU DŽALDAPARA (velmi slušnou populace indických jednorohých nosorožců, sloni, leopardi, jeleni, divoká prasata).
17. den: ranní safari s velmi vysokou šancí pozorovat nosorožce, přelet ze SILIGURI do DILLÍ, závěrečná společná večeře.
18. den: návrat do ČR.

Podobné zájezdy