Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 4. srpna 2022

Cena zájezdu

od 32 990 Kč


Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na Skotsko! Objevíte oblíbená místa autorky v Edinburghu, uvidíte viadukt, přes který svištěl Bradavický expres, a naučíte se létat na koštěti. Magické údolí Glen Coe vám učaruje, ochutnáte skotské speciality a možná vyfotíte i tajemnou lochnesskou příšeru. Poznejte dechberoucí krajinu filmových příběhů – prožijte Skotsko, na které se nezapomíná! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla... Celý popis

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy

Termíny a ceny

červenec 2022

01.07. - 06.07.2022 pátek - středa
snídaně letecky
32 990 Kč
cena za 6 dní

srpen 2022

04.08. - 09.08.2022 čtvrtek - úterý
snídaně letecky
32 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Edinburgh a Glasgow – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování v Edinburghu v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování ve Fort Wiliam v 2* nebo 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování v Glasgow v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích
 • 5x snídaně
 • doprava po celou dobu programu mimo Edinburgh
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo
 • jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech
 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné minimálně 180 Ł/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč

Popis zájezdu

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy

Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na Skotsko! Objevíte oblíbená místa autorky v Edinburghu, uvidíte viadukt, přes který svištěl Bradavický expres, a naučíte se létat na koštěti. Magické údolí Glen Coe vám učaruje, ochutnáte skotské speciality a možná vyfotíte i tajemnou lochnesskou příšeru. Poznejte dechberoucí krajinu filmových příběhů – prožijte Skotsko, na které se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 

a) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 45 (d) x 36 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
b) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 4 (v) x 25 (h) cm (včetně koleček a držadla, toto zavazadlo bude uloženo do prostoru nad hlavou)

UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 000 Kč / 78 €  – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 330.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

během dne při prohlídce města Edinburghu a výletech bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

příjemný 2* nebo 3* hotel v dosahu centra nebo místního MHD

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu přejezd na hotel, ubytování a následný odpolední program včetně návštěvy Rosslynské kaple.  Během odpolední prohlídky romantického města Edinburgh si společně zajedeme i k Rosslynské kapli. Tento středověký světový unikát mnozí znáte z románu Šifra mistra Leonarda . Ve večeních hodinách návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.  
2. den: Dnes nás čeká celodenní procházka městem po stopách J. K. Rowlingové a Harryho Pottera i nejznámější památky města. Po snídani se přesuneme do historického centra Edinburghu. Středověkými uličkami města se dostaneme na místa, kterými se J. K. Rowlingová inspirovala . Podíváme se třeba do kavárny, kde příběh postupně vznikal. Navštívíme ulici Victoria Street , která byla hlavní inspirací pro Příčnou ulici v románech o Harrym Potterovi. Na ulici se nachází obchod, kde určitě zakoupíte i zaručeně pravou kouzelnickou hůlku. Nevynecháme hřbitov Greyfrieras Kirkyard , jehož náhrobky inpirovaly v románech řadu jmen, a je zde i hrobka rodiny lorda Voldemorta. V odpoledních hodinách se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je dominantou města. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme vše proslulém skotském moku a dopřejeme si i ochutnávku vybraných druhů whisky. Poté se projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne zakončíme procházkou na Calton Hill  s nádhernou vyhlídkou na město. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Vydáme se na celodenní výlet za hranice Skotska, do Anglie. Navštívíme pohádkový hrad Alnwick a projdeme se po malebném anglickém pobřeží. Po snídani pojedeme objednaným autobusem přes skotské hranice směrem do Anglie, hrabství Northumberland . Naší první zastávkou bude kouzelný hrad Alnwick . Jedná se o sídlo vévody z Northumberlandu a zároveň o jeden z největších dosud obývaných hradů v Anglii. Hrad sloužil při natáčení Harryho Pottera jako exteriéry Bradavické školy pro první dva filmy. Natáčely se zde třeba scény z výuky létání na koštěti . A to si budeme i sami moci vyzkoušet. Projdeme si také majestání interiéry a rozlehlé zahrady. V odpoledních hodinách zajedeme do přírodní rezervace Lindisfarne . Zde se projedeme po pobřeží až na ostrov Holy Island , který je suchou nohou přístupný pouze za odlivu. Na ostrově se nacházejí ruiny středověkého kláštera a dochovaný hrad Lindisfarne . Hrad zažil obléhání za jakobitského povstání. Z ostrova budeme mít krásný výhled na pobřeží. Ve večerních hodinách návrat na ubytování v Edinburghu.
4. den: Během dnešního dne prozkoumáme nespoutanou krajinu hor, jezer a hrdů, romantickou Skotskou vysočinu. Navštívíme hrad Stirling a uvidíme nádhernou přírodu údolí Glen Coe. Po snídani vyrazíme objednaným autobusem do města Stirling, nad kterým se klene stejnojmenný  majestátní hrad . Při návštěvě interiérů hradu Stirling nemineme renesanční prostory, které byly domovem Marie Stuartovny, majestátní velkou síň hradu nebo třeba historickou hradní kuchyni. U starého stirlingského mostu si připomeneme slavnou bitvu Skotů vedených Williamem Wallacem proti Angličanům, kterou známe z filmu Statečné srdce . Po cestě přes Skotskou vysočinu se zastavíme u hradu Doune , kde se natáčela řada scén seriálu Hra o trůny nebo Svatý grál od monty Pythons. Dále budeme pokračovat do národního parku Trossachs, kde budeme obdivovat čarokrásnou skotskou přírodu. Při průjezdu nádherným údolím Glen Coe si uděláme zastávku na některém z vyhlídkových bodů a uděláme si krátkou procházku místní krajinou. Ve večerních hodinách příjezd do městečka Fort William na úpatí Ben Nevisu, kde se ubytujeme.
5. den: Dnes podnikneme celodenní výlet k viktoriánskému železničnímu mostu Glenfinnan Viaduct a den zakončíme plavbou po tajemném jezeře Loch Ness. Objednaným autobusem se po snídani přesuneme do malebné krajiny v okolí železničního mostu Glenfinnan Viaduct . Tento krásný most se oprávněně stal jednou z ikon Skotska. Proslavilo jej ale především natáčení scén projíždějícího Bradavického expresu na cestě do školy čar a kouzel. Tyto scény byly použity hned ve čtyřech filmech o kouzelnickém učni. V odpoledních hodinách se vydáme podél Kaledonského kanálu do oblasti bájí a mýtů, k tajuplnému jezeru Loch Ness. Mystičnost místa ještě zvětšuje temná barva vod jezera způsobená množstvím rašeliny v okolní půdě. Hlouba jezera v některých místech dosahuje 230 metrů. Proto je to ideální místo k úkrytu starodávné legendární příšery Nessie , kterou se snaží generace cestovatelů a záhadologů vyfotit. Třeba se to podaří právě nám při plavbě po tajuplnách vodách tohoto jezera. A pokud ne, alesoň si v malém místním muzeu si prohlédneme výstavu dokumentující tato údajná spatření a zprávy očitých svědků. Ve večerních hodinách se přesuneme do města Glasgow , kde se ubytujeme.
6. den: Po snídani dle letových řádů možnost procházky po městě Glasgow, případné nákupy. Poté bude následovat přesun na letiště v Glasgow a odlet zpět do Prahy.