Berounka - 4denní z Liblína do Zbečna

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: kemp Doprava: vlastní Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Berounka - 4denní z Liblína do Zbečna

Říká se jí Stará řeka snad pro její klidný, někdy až línější tok bez větších peřejí. Ale nemylte se - klidná neznamená nudná. Hlavně v horním úseku do Roztok protéká krásným skoro liduprázdným údolím, kterým nevede silnice a tak tu příroda ještě pořád zůstala přírodní. Není divu, že okolí Berounky bylo vyhlášeno za chráněné území s množstvím přírodních rezervací, ve kterých i dnes lze učinit objevy sahající až do pravěku. Například Skryjská jezírka s nálezy zkamenělých trilobitů proslavily Berounku po celém světě. Ostatně historie je tu přítomná skoro na každém kroku. Libštejn, Krašov, Týřov - zříceniny hradů, které po staletí shlížejí ze zalesněných vršků na řeku. Určitě stojí za to tady zastavit a k některé z nich vystoupat, ten pohled seshora dolů na řeku v širokém údolí za trochu té námahy stojí. Ne náhodou zdejší kraj láká filmaře a umělce všeho druhu. Do Luhu pod Branovem umístil spisovatel Ota Pavel svůj román Smrt krásných srnců, natočil se tu i stejnojmenný film. I dnes tu můžete navštívit proslulou restauraci U Rozvědčíka nebo přívoz v Luhu pod Branovem či objevit chalupu strejdy Proška a jeho vlčáka Holana. A víte, že právě tady na Berounce se natáčela většina exteriérů historického velkofilmu Tristan a Isolda? To hradiště s vysokou věží, které na konci filmu vzplálo, stálo přímo na louce u řeky. Dnes už po něm, ani po dřevěném mostě, na kterém se odehrávaly souboje o dobytí hradu, není ani památky. Jen ty stromy, pod nimiž se tajně v noci scházela Sophia Myles s Jamesem Francem, tu stále pořád stojí a zrcadlí se v hladině tiše plynoucí řeky. Na Berounce najdete také dva z našich nejvýznamnějších hradů – Křivoklát a Karlštejn a rozsáhlý Český kras s vápencovými kaňony, štolami a jeskyněmi. Máte-li v sobě objevitelskou duši, Berounka je zkrátka řeka pro vás…

Noclehů celkem: 3

Míst pobytu celkem: 3

Sjížděný úsek: Liblín - Zbečno Počet km: 51 Obtížnost : ZW C ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbal, fotbal, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat! POUŽÍVANÉ LODĚ: otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky. V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.
Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Všechna místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou. Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.

Nástupní místa: Liblín - vodácké tábořiště KOBYLKA DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů a také z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek ve 2, 3 nebo 4 místných stanech Sport-S.

Program zájezdu

1. den: v podvečer sraz na tábořišti Kobylka v Liblíně.
2. den: po snídani plavba z Liblína k Třímanskému Přívozu do kempu U Potůčků (14 km). Určitě si neodepřeme návštěvu zachovalé a udržované zříceniny jednoho z nejstarších českých hradů Krašov, k němuž se vyšplháme od řeky na skalnatý ostroh, na němž se nalézá. Je odsud krásný rozhled na celé údolí Berounky a můžete tu dostat i odborný výklad nebo občerstvení.
3. den: po snídani plavba do Skryjí, 13 km. Skryje se proslavily na celém světě jako jedno z nejbohatších nalezišť zkamenělin trilobitů. Po doplutí lze navštívit přírodní rezervaci Skryjská jezírka s malým vodopádem nebo Barrandovo muzeum zkamenělin.
4. den: po snídani plavba ze Skryjí do Zbečna (21 km). Během plavby stojí za návštěvu zřícenina hradu Týřov, z níž je nádherný výhled na údolí řeky a Týřovické skály. A nevynecháme ani oblíbenou hospodu "U Rozvědčíka" nebo přívoz v Luhu pod Branovem, kam umístil spisovatel Ota Pavel svůj román Smrt krásných srnců a kde můžeme objevit chalupu strejdy Proška a jeho vlčáka Holana. Po doplutí do Zbečna ukončení plavby a odjezd domů nebo se můžete ještě zdržet o den déle a navštívit třeba jeden z nejvýznamnějších českých gotických hradů Křivoklát.