Kulturní a přírodní krásy na pomezí Čech a Moravy

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 16. září 2021

Cena zájezdu

od 3 390 Kč


Kulturní a přírodní krásy na pomezí Čech a Moravy

Termíny a ceny

16.09. - 18.09.2021 čtvrtek - sobota
polopenze autokarem
3 390 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu, dvě varianty
  • Typ P2 - 2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
  • Typ Apt. - typ buňka - vždy dva 2lůžkové pokoje mají společné příslušenství
  • 2x polopenzi

Výlety

  • pojištění storna zájezdu (příplatek: 60 Kč)
  • 1/1 pokoj, výjimečně, omezený počet, na vyžádání v CK

Popis zájezdu

Kulturní a přírodní krásy na pomezí Čech a Moravy


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Z obce Adamov půjdeme OKRUH BÝČÍ SKÁLA. Nejdříve začínáme cestou vysoko nad Josefovským údolím, dále podél jeskyně Nad Švýcárnou do skalního žlebu Vaječník. Odtud sestoupáme do ÚDOLÍ KŘTINSKÉHO POTOKA k vyvěračce Křtinského potoka a vystoupáme k jeskyni Kostelík, projdeme jeskyním dómem a dojdeme k mohutné skalní stěně s jeskyní BÝČÍ SKÁLA. Dále cesta pokračuje kolem Křtinského potoka k jeskyni Jáchymce a k pěkné chatě ŠVÝCÁRNA, bývalé budově hostince a železitých lázní vystavěné v alpském stylu. Odtud naučnou stezkou JOSEFOVSKÉ ÚDOLÍ kolem Křtinského potoka do Adamova .
2. den: Přírodní rezervace TOULOVCOVY MAŠTALE – skalní město, výlet krásnou trasou kolem různých skalních útvarů (např. Oslí chodba, Hrnčířova skála), vyhlídky, skalní labyrint. Půvabný zámek NOVÉ HRADY , přezdívaný „české Versailles“, jedna z nejkrásnějších rokokových staveb u nás, nádherný udržovaný francouzský park, obora daňků a jelenů aj.
3. den: Prohlídka zámku LYSICE – nyní barokní stavba stojící na místě bývalé vodní tvrze. Zámek vyniká bohatě zařízenými interiéry a nádherným rozlehlým parkem s působivou sloupovou kolonádou a krytou pergolou, zahradním kasinem a oranžérií. Návštěva hradu PERNŠTEJN - velmi zachovalý středověký hrad, jeden z nejvýznamnějších na Moravě, který za svou 800 letou historii nikdy nebyl dobyt. Krátký výlet po naučné stezce na vyhlídku MARIINO LOUBÍ - je zde krásný výhled na hrad Perštejn a údolí říčky Nedvědičky. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.