Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory


Ubytování: hotel

ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hod. RATIBOŘICE prohlídka zámku. Procházka přes zámecký park a BABIČČINÝM ÚDOLÍM kolem Rudrova mlýnu k pomníku Babičky s vnoučaty a údolím řeky Úpy cestou Boženy Němcové ke Starému Bělidlu a k Viktorčinu splavu. Návštěva historického lázeňského „špitálu“ KUKS s nádhernými barokními interiéry a bohatou sochařskou výzdobou uvnitř i v přilehlém parku. Na závěr dne procházka na BRAUNŮV BETLÉM – národní kulturní památka, monumentální plastiky vytesané přímo v pískovcových skalách.
2. den: Výlet do Polska. Prohlídka cisterciáckého opatství KRŠOV (KŘESOBOR) s bohatě zdobenými barokními interiéry, které mu daly přezdívku „perla evropského baroka“. Přejezd k zámku KSIAŽ, procházka parkem a foto zámeckých exteriérů. Návštěva dřevěného evangelického chrámu s jedinečnou barokní výzdobou ve SWIDNICI. Tento chrám Míru je spolu s obdobným chrámem v Jaworu zapsán pro svůj kulturní odkaz na seznamu UNESCO.
3. den: Návštěva nejznámějšího mariánského poutního místa v polských Sudetech VAMBEŘICE – „Slezský Jeruzalém“ s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie a křížovou cestou. NP STOLOVÉ HORY: ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. Vydáme se na nádhernou pěší trasu z KARLÓWA do oblasti VELKÁ HEJŠOVINA - SZCELINIECWIELKI (919 m) - nejvyšší vrchol národního parku a zároveň nejvyšší pískovcový vrchol Polska. Z vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí úchvatné pohledy na okolní české i polské hory a Broumovskou kotlinu.