Ohře - 6 denní voda z Tršnice do Perštejna


Ohře je řekou mnoha tváří. Keltové ji nazývali Agara, z původního keltského názvu vznikl pozdější německý Eger a česká Ohře. Ohře je naše nejzápadněji tekoucí řeka, která je navštěvována vodáky. Horní tok má nížinný charakter s nepříliš rychlým proudem, pod Kynšperkem řeka vtéká do hlubšího údolí a objevují se první peřeje. U Sokolova krátce protéká „měsíční krajinou“ povrchových dolů, naštěstí hned za Loktem s přístupným hradem a historickým městečkem přichází hluboké zalesněné údolí a objevují se působivé Svatošské skály. Od Karlových Varů přibývá peřejí, pověstnými jsou například Hubertus, Kyselka a Velichovka známé i z vodácké ságy „Proč bychom se netopili“. Ohře jimi protéká hlubokým údolím mezi hřebenem Krušných hor a liduprázdnými Doupovskými vrchy. Peřeje se uklidňují teprve před Kláštercem, kde končí zajímavější a sportovnější úsek řeky a také naše plavba. V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ... Celý popis

Ohře - 6 denní voda z Tršnice do Perštejna

Termíny a ceny

červenec 2022

18.07. - 23.07.2022 pondělí - sobota
snídaně vlastní
3 550 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

srpen 2022

12.08. - 17.08.2022 pátek - středa
snídaně vlastní
3 550 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • Porcelánek: dítě do 6 let v doprovodu rodičů na 3.sedačce v kánoi za paušální cenu 255 Kč/den
 • Slevy pro děti do 15 let: -200 Kč (víkendy a 3denní), -250 Kč (4denní), -300 Kč (5denní), -350 Kč (6denní), -450 Kč (7denní)
 • 5% pro věrné klienty
 • První moment -8% pro věrné klienty, -5% pro ostatní při objednání a úhradě min. zálohy do 31.3.2022
 • Výhodné ceny pro skupiny od 10 osob - VODA PRO SKUPINY
 • Výhodné ceny pro školy a studenty - VODA PRO ŠKOLY

Cena zahrnuje

 • Vypůjčení lodí včetně pádel, plovacích vest a vodotěsných sudů
 • Vypůjčení neoprenových bot a nepromokavých bund
 • Poplatky za stanování
 • Snídaně
 • Přeprava osobních věcí během programu
 • Sportovní instruktor - organizátor
 • Sportovní a tábornické vybavení
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • Služby za příplatek:
 • Přeprava řidičů k autům a účastníků během programu

Popis zájezdu

Ohře - 6 denní voda z Tršnice do Perštejna

Ohře je řekou mnoha tváří. Keltové ji nazývali Agara, z původního keltského názvu vznikl pozdější německý Eger a česká Ohře. Ohře je naše nejzápadněji tekoucí řeka, která je navštěvována vodáky. Horní tok má nížinný charakter s nepříliš rychlým proudem, pod Kynšperkem řeka vtéká do hlubšího údolí a objevují se první peřeje. U Sokolova krátce protéká „měsíční krajinou“ povrchových dolů, naštěstí hned za Loktem s přístupným hradem a historickým městečkem přichází hluboké zalesněné údolí a objevují se působivé Svatošské skály. Od Karlových Varů přibývá peřejí, pověstnými jsou například Hubertus, Kyselka a Velichovka známé i z vodácké ságy „Proč bychom se netopili“. Ohře jimi protéká hlubokým údolím mezi hřebenem Krušných hor a liduprázdnými Doupovskými vrchy. Peřeje se uklidňují teprve před Kláštercem, kde končí zajímavější a sportovnější úsek řeky a také naše plavba.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 5

Míst pobytu celkem: 4

Sjížděný úsek: Tršnice - Perštejn     |     Počet km: 97     |     Obtížnost:  WW 1+

Používané lodě: Otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky nebo při větší vodě.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 11 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                        . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.


Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou (vlakem). Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.• Veřejná vlaková doprava účastníků ze Šabiny do Tršnice v ceně zahrnuta není, účastníci plavby si ji platí na místě sami.

Nástupní místa: Tábořiště v Šabině

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Program zájezdu

1. den: v podvečer sraz v Šabině na tábořišti
2. den: po snídani přejezd vlakem do Tršnice a plavba zpět do kempu, 24 km.
3. den: po snídani plavba Šabina - Loket, 20 km
4. den: po snídani plavba z Lokte do Hubertusu, 21 km. Cestou zastávka u malebných Svatošských skal a v Karlových Varech. V případě, že byste chtěli ve Varech strávit více času, lze po dohodě trasu zkrátit.
5. den: po snídani plavba z Hubertusu do Vojkovic, 19 km. Hned po vyplutí nás čeká pověstná peřej v Hubertusu, v případě zájmu si ji můžeme sjet vícekrát a pořádně si ji užít. Hubertusem ale peřeje nekončí, budou nás dnes doprovázet po celý den a peřeje Kyselka nebo Velichovka budou také stát za to.
6. den: po snídani plavba z Vojkovic do Perštejna 14 km. Ohře i v tomto úseku stále uhání, i když peřeje již nedosahují takové síly. Řeka stále příjemně teče v hlubokém údolí mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Poslední větší peřej nás očekává v Boči a pak už se proud vody zpomalí a zanedlouho nám skály nad řekou signalizují blízkost Perštejna a tím i konec naší plavby.