Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 25. září 2021

Cena zájezdu

od 4 390 Kč


Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice

Termíny a ceny

25.09. - 28.09.2021 sobota - úterý
polopenze autokarem
4 390 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Výlety

  • pojištění storna zájezdu a léčebných výloh pro 1 výlet do Polska (příplatek: 110 Kč)
  • pokoj s balkonem v 1. patře (na vyžádání v CK, omezeý počet)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)

Popis zájezdu

Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice


Ubytování: hotel

ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - jedinečné historické městské centrum s vyzdobeným barokním zámkem. Přejezd busem do Sendraže. Odtud podnikneme výlet na rozhlednu SENDRAŽ a navštívíme PEKLO - malebné místo u soutoku Metuje a Olešenky. Zpět do nového města romantickou cestou podél řeky Metuje nebo autobusem z Pekla.
2. den: SOVÍ HORY - tajemné pohoří, ležící nedaleko za hranicemi s Polskem. Ze SEDLA SOKOLA výlet na nejvyšší vrchol pohoří VELKÁ SOVA (1 015 m n. m.), rozhledna, panoramatické výhledy na okolní kopce, dále přes KOZÍ SEDLO pokračujeme pohořím na sedlo Jugowska, kde bude čekat autobus. Návštěva tvrze SREBRNA GÓRA ležící na úpatí Sovích hor. Jedná se o jednu z největších horských pevností v Evropě.
3. den: BROUMOVSKÉ STĚNY II - další z našich výletů pískovcovými skalami Broumovských stěn. Projdeme se od parkoviště Vyhlídka na Strážní horu, dále přes LAUDONOVY VALY na HONSKÝ ŠPIČÁK a HONSKÉ SEDLO. Cestou zpět k chatě Hvězda, odkud se otevírají krásné výhledy na Broumovskou kotlinu . Z parkoviště bude též možnost dojít na druhou stranu na nedaleké vyhlídky SKALNÍ DIVADLO a SUCHÝ DŮL.
4. den: Pěší trasa přes hradní zříceniny VELEŠOV do malé obce POTŠTEJN s barokním zámkem a hradní zříceninou, ze které jsou hezké výhledy do kraje. Pokračovat budeme cestou Guta Jarkovského do Litic nad Orlicí, údolím DIVOKÉ ORLICE až k hradu LITICE , kterému se přezdívá Jiříkův Karlštejn, s výhledy na "českou Loiru". Příjezd do Prahy pozdě večer.