Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 13. června 2021

Cena zájezdu

od 4 690 Kč


Teplické skály, Božanovský špičák, Bludné skály + podzemí Osówka Celý popis

Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko

Termíny a ceny

13.06. - 16.06.2021 neděle - středa
polopenze autokarem
4 690 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
  • pokoj s balkonem v 1. patře (na vyžádání v CK, omezený počet)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)

Popis zájezdu

Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko

Teplické skály, Božanovský špičák, Bludné skály + podzemí Osówka

Ubytování: hotel

ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hod. ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY – procházka od jezera Pískovna do Adršpašského skalního města působivým labyrintem skalních útvarů k Adršpašskému vodopádu a jezírku, kde jsou nabízeny plavby na lodičkách. TEPLICKÉ SKÁLY – pěší okruh v délce 6 km po naučné stezce mezi tajuplnými skalami a s krásnými vyhlídkovými body. Podél zříceniny hradu Střmen. Skalní branou podél útvaru KOŇSKÁ HLAVA na Velké chrámové náměstí a dále podél bizarních skalních útvarů (např. KRAKONOŠOVO PÁRÁTKO), okruh po naučné stezce.
2. den: OBLAST BROUMOVSKÝCH SKAL : Broumovské stěny skrývají mnoho kouzelných míst. Jedná se o výrazný nesouměrný horský hřbet, z něhož vystupuje celá řada skupin pískovcových skalních útvarů, lemujících četné rokle. Ze Slavného se vydáme na nejvyšší vrchol Broumovských skal BOŽANOVSKÝ ŠPIČÁK (773 m.). Vede k němu cesta se zajímavými skalními útvary (Velbloud, Želva, Veverka) a ze skalní vyhlídky jsou daleké výhledy na Broumovsko, do Polska, na Javoří hory a vrchy Hejšovina a Bor (celkem cca 9 km a 3,5 hod. chůze). BROUMOV je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách.
3. den: Návštěva nejznámějšího mariánského poutního místa v polských Sudetech VAMBEŘICE – „Slezský Jeruzalém“ s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie a křížovou cestou. NP STOLOVÉ HORY: ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. BLUDNÉ SKÁLY – z vesnice Karlów do skalního města Bludné skály. Ve skalách jsou chodníčky pod houbovitými tvary skal, úzké skalní průlezy a zajímavá skalní uskupení. Zpět do vesnice Karlów. Pro zájemce o kratší vycházku je možné navštívit skalní labyrint SZCZELINIEC WIELKY, na který vede cesta kolem parku dinosaurů z obce Karlów.
4. den: OSÓWKA – návštěva podzemního města, kde nacisté v Sovích horách vybudovali systém podzemních hal, chodeb a bunkrů, pravděpodobně pro vývoj tajných zbraní. Neuvěřitelný labyrint podzemních tajuplných chodeb, kde jsou nyní zpřístupněny 1,5 km dlouhé prohlídkové trasy. Prohlídka městečka KLODZKO se svažitými uličkami, gotický most s pěknými sochami, „bratr“ Karlova mostu v Praze, rozlehlá pevnost, ze které jsou daleké výhledy do kraje aj. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.