Vltavská cyklistická cesta, jihočeské hrady a zámky

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: pension Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Vltavská cyklistická cesta, jihočeské hrady a zámky

Vltavská cyklistická cesta je po celé své délce značená modrým trojúhelníkem se symbolem kola a řeky. Naše trasa vás provede po její jihočeské části – od pramene Vltavy do Borové Lady, Horní Vltavice, Frymburku, Lipna, Rožmberku nad Vltavou, Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou, Týna nad Vltavou, Albrechtic nad Vltavou, okolo Písku až k hradu Zvíkov. Těšit se můžete na malebnou krajinu a zvlněný terén. Převažuje asfalt, nechybí ani jemná šotolina a občas vyježděné pěšiny.

Stravování: snídaně

2x snídaně

Program zájezdu

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun na Šumavu. Cyklotrasa Kvilda – pramen Vltavy – Bučina – Knížecí Pláně – Strážný – České Žleby – Stožec – Nová Pec, celkem 52 km. KVILDA – leží uprostřed šumavských plání na křižovatce cest. Středu obce dominuje kostel sv. Štěpána, pobitý šindelem. PRAMEN – pramen nejdelší české řeky Vltavy se nachází v pohraničním pásmu Šumavy, pod jihovýchodním svahem Černé hory v nadmořské výšce 1172 m. Dnes je toto místo součástí I. zóny Národního parku Šumava. BUČINA – byla založena jako dřevařská osada kolem roku 1770 v těsné blízkosti česko-bavorské hranice v nadmořské výšce 1162 m. KNÍŽECÍ PLÁNĚ – hájenka nabízí ubytování na samotě, uprostřed překrásné Šumavy. ČESKÉ ŽLEBY – horská obec je součástí obce Stožec.
2. den: cyklotrasa Nová Pec – Přední Zvonková – Přední Výtoň – Lipno nad Vl. – Vyšší Brod, celkem 50 km. NOVÁ PEC – dříve dřevařská osada, dnes obec rekreačního charakteru, se nachází v chráněné krajinné oblasti Šumava na horním konci Lipenské přehrady. PŘEDNÍ A ZADNÍ ZVONKOVÁ – bývalá, kdysi rozlehlá, téměř výlučně etnicky německá obec na pravém břehu Lipna u hranice s Rakouskem. PŘEDNÍ VÝTOŇ – novogotický farní kostel svatého Filipa a Jakuba stojí na místě původní kaple. LIPNO NAD VLTAVOU – leží poblíž hráze na levém břehu údolní nádrže Lipno na řece Vltavě. Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice.
3. den: cyklotrasa Vyšší Brod – Rožmberk nad Vl. – Český Krumlov –– České Budějovice, celkem 60 km. VYŠŠÍ BROD – pod vodní nádrží Lipno Vltava protéká hlubokým zalesněným údolím, mine Čertovu stěnu a vzápětí se nad řekou objeví cisterciácký klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie. ROŽMBERK NAD VLTAVOU – historické jádro bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. Hrad byl vybudován již ve 13. století Vokem z Rožmberka. Hradní komplex se tyčí na ostrohu nad meandry Vltavy. ČESKÝ KRUMLOV – spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy. Město s jedinečnou magickou atmosférou je zapsáno mezi památky na Seznamu UNESCO. ZLATÁ KORUNA – klášter stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě.
4. den: cyklotrasa České Budějovice – Hluboká nad Vl. – Purkarec – jaderná elektrárna Temelín – Týn nad Vl., celkem 46 km. ČESKÉ BUDĚJOVICE – správní a kulturní metropole Jihočeského kraje ležící na soutoku řek Vltava a Malše. Nachází se zde řada historických památek a muzeí. HLUBOKÁ – leží na návrší nad Vltavou a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. PURKAREC – zřícenina gotického loveckého hrádku, který byl založen Karlem IV. jako správní centrum královského území. TEMELÍN – je zde umístěno informační centrum temelínské elektrárny.
5. den: cyklotrasa Týn nad Vl., – Albrechtice – Záhoří – Zvíkovské Podhradí – hrad Zvíkov, celkem 50 km. ALBRECHTICE – kostel sv. Petra a Pavla, kolem něhož se rozprostírá vesnický hřbitov, který je zdoben jednotně řešenými kapličkami s lidovými malbami a veršovanými náhrobními nápisy. ZVÍKOV – hrad, zajímavá expozice, pěkné vyhlídky na Vltavu a Otavu.