Chorvatsko na kole - čtyři ostrovy severního Jadranu - hotel

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
4 termíny od 7. září 2019
od 14 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají opevněná městečka, opuštěné zátoky a pláže. Turistická střediska střídají prázdné kopce lemující úzké asfaltky, kamenité stezky s borovými lesy, pastviny ovcí, olivovníkové háje, vinohrady a všudypřítomé výhledy na moře. Zaplaveme si v klidných zátokách Balvanidy či Krivice, vyšlapeme do středověkých zapomenutých vesniček, stoupání na skaliska a kamenité kopce bude rychle zapomenuto po nádherných výhledech na pobřeží ostrovů či pohoří pevninského Velebitu. Ochutnáme místní speciality z plodů moře nebo výborné jehněčí. Provází D. Hakl. Poznámka: svozy platí jen pro p... Celý popis ...
Chorvatsko na kole - čtyři ostrovy severního Jadranu - hotel

Termíny a ceny

září 2019

07.09. - 15.09.2019 sobota - neděle
polopenze autokarem
14 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)
07.09. - 15.09.2019 sobota - neděle
polopenze autokarem (Praha)
14 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)
07.09. - 15.09.2019 sobota - neděle
polopenze autokarem (Brno)
14 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)
07.09. - 15.09.2019 sobota - neděle
polopenze autokarem (Bratislava)
14 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)
07.09. - 15.09.2019 sobota - neděle
polopenze autokarem (Pardubice)
14 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem (2000 km) včetně cyklovleku, 6x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, sportovní instruktor, informační materiál

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakultativní akce včetně výletu na Rab (cca 500 Kč), případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1 lůžkový pokoj v hotelu 2 200 Kč

Popis zájezdu

Chorvatsko na kole - čtyři ostrovy severního Jadranu - hotel

Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají opevněná městečka, opuštěné zátoky a pláže. Turistická střediska střídají prázdné kopce lemující úzké asfaltky, kamenité stezky s borovými lesy, pastviny ovcí, olivovníkové háje, vinohrady a všudypřítomé výhledy na moře. Zaplaveme si v klidných zátokách Balvanidy či Krivice, vyšlapeme do středověkých zapomenutých vesniček, stoupání na skaliska a kamenité kopce bude rychle zapomenuto po nádherných výhledech na pobřeží ostrovů či pohoří pevninského Velebitu. Ochutnáme místní speciality z plodů moře nebo výborné jehněčí. Provází D. Hakl.

Poznámka: svozy platí jen pro pěší variantu zájezdu.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

6x ubytování v hotelu s polopenzí.

Program zájezdu

1. den: odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska.
2. den: autobusem přejezd po Krckém mostě na ostrov KRK, příjezd do městečka PUNAT, ubytování, na kole po asfaltové silnici do rybářské osady VRBNIK s labyrintem úzkých uliček na útesu nad mořem - možnost ochutnávky nejznámějšího vína Krku Vrbnička Žlahtina. Zpět návštěva letoviska KRK s mariánskou katedrálou a středověkým opevněním s městskými branami, po cyklostezce do Punatu.
3. den: z Punatu vystoupáme na kole do sedla Treskavac s výhledem na městečko BAŠKA. Možnost pokračovat po kamenité cestě pro horská kola měsíční krajinou - PLATO MJESECA, sjezd do Bašky. Treková/silniční varianta - ze sedla do Bašky po silnici přes JURANDVOR s románským kostelem sv. Lucie z 12. st. s nejstarší písemnou památkou charvátského jazyka BAŠČANSKA PLOČA. V Bašce koupání. Na kole zpět do Punatu, cestou lze využít několik odboček s výhledy na Punatský záliv s ostrovem Košljun (40-60 km).
4. den: fakultativně na ostrov Rab - ráno busem do přístavu, lodí na Rab do přístavu LOPAR. Na kole výjezd serpentinami na krasovou vysočinu KAMENJAK (410 m) s výhledem na hradbu severního Velebitu. Sjezd do středověkého městečka RAB s chráněným parkem Komrčar. Možnost pokračovat po nezpevněných cestách na poloostrov KALIFRONT s četnými malými zátokami (koupání). Návrat přes Kampor do Loparu (50 km). Treková/silniční varianta - z Rabu za koupáním do střediska Banjol nebo zpět do Loparu, kde se nachází jedna z největších písečných pláží Jadranu - Rajska plaža (30-40 km). Návrat lodí na ostrov Krk a busem na ubytování do Punatu. Ti, kteří zůstanou na ostrově Krk, mají možnost zajet po asfaltové silničce do osamocené vesničky STARA BAŠKA či po cyklostezce do střediska KRK (30-40 km), pro milovníky MTB je připraveno několik horských variant.
5. den: ráno busem do přístavu Valbiska. Lodí na ostrov CRES. Busem na sever ostrova, na kole asfaltovou silničkou do obce BELI na ostrém skalním výběžku. Široké výhledy na moře, ostrov Krk a město Rijeku. Možnost pozorování supa bělohlavého, koupání na oblázkové pláži. Návrat po silnici zpět. Sjezd olivovníkovými háji do starobylého městečka CRES (40 km), kde se nachází ubytování po další 3 noci.
6. den: ráno na kole vyjedeme z Cresu po kamenité silnici vinoucí se nad mořem a vystoupáme po úzké asfaltce do LUBENICE, prehistorické pevnosti na útesu s rozsáhlými výhledy (378 m n. m.), sjezd do osady na břehu moře VALUNU (koupání), návrat zpět do Cresu. Možnost pokračovat po kamenité cestě podél sladkovodního VRANSKÉHO JEZERA uprostřed ostrova, přes osadu Grmov zpět do Cresu (35-55 km).
7. den: ráno busem na ostrov LOŠINJ. Na kolech po stezce okruh podél moře přes přístavní město MALI LOŠINJ až na poloostrov Čikat s borovým lesem, několik možností koupání, nebo náročnější výlet - výjezd po asfaltové silničce na hřeben ostrova s výhledy na Veli Lošinj a ostrůvky Ilovik, Sveti Petar a Kozjak. Možnost pokračovat až na nejjižnější cíp ostrova MRTVAŠKA. Pro MTB varianta sjet k zátoce BALVANIDA s restaurací s rybími specialitami, zpět do městečka VELI LOŠINJ známého pozorováním delfínů (30-40 km). Busem zpět do Cresu.
8. den: relax u moře, prohlídka Cresu, nákupy, odjezd busem na trajekt, lodí na Krk a přes Slovinsko a Rakousko domů. Návrat dopoledne do ČR.