Čína - To nejlepší z Říše středu

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 9. dubna 2020
od 59 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

ČÍNA - TO NEJLEPŠÍ Z ŘÍŠE STŘEDU Celý popis ...
Čína - To nejlepší z Říše středu

Termíny a ceny

duben 2020

09.04. - 26.04.2020 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Praha)
59 990 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Peking a Kunming-Praha vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, přelet Chengdu-Deqin vč. let. tax a poplatků, místní doprava (vlak, rychlovak, minibus, autobus, taxi, loď, lanovka), 12x ubytování se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x noční přejezd lehátkovým vlakem, vedoucí zájezdu, informační materiály, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 200 Kč, čínské vízum 3 300 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 60 000 Kč za 600 Kč

Popis zájezdu

Čína - To nejlepší z Říše středu

ČÍNA - TO NEJLEPŠÍ Z ŘÍŠE STŘEDU
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: letecký přesun do PEKINGU (Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, mauzoleum Mao Ce-tunga, Brána nebeského klidu, park Jingshan, Chrám nebes), celodenní výlet k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, Letní palác s mramorovou lodí císařovny Cixi, kupeckou uličkou a pahorkem Dlouhověkosti, k večeři možnost ochutnat tradiční pekingskou kachnu, náměstí Tian-an-men (největší veřejné náměstí na světě), Wangfujingská ulička jídla (ochutnávka specialt z celé Číny), Olympijský stadion (atletický stadion "Ptačí hnízdo" a "Vodní kostka").
5. den: středověké čínské městečko PINGYAO (typická čínská obydlí, Městská věž a hradby, první banka v Číně z 19. století, taoistický chrám Chenhuanmiao).
6. den: bývalá čínská metropole XI’AN v provincii Shaanxi (městské hradby, Velká a Malá pagoda divokých husí, muslimská čtvrť s Velkou mešitou, Zvonová a Bubnová věž, taoistický Chrám osmi nesmrtelných), světoznámá TERAKOTOVÁ ARMÁDA prvního císaře Qin Shi Huanga.
9. den: metropole provincie Sichuán město CHENGDU (buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, park s chýší básníka Du Fu, moderní centrum, institut pro chov pandy velké), socha Velkého Buddhy v LESHANU, výjezd pod posvátnou horu EMEI SHAN a dále lanovkou na ZLATÝ VRCHOLEK (3099 m), přelet do DEQINU v provincii YUNNAN.
12. den: město ZHONGDIAN - bájná Shangri-la v předhůří TIBETU (staré tibetské město obklopené horskými masivy), klášterní komplex SONGZANLIN SI se stovkami mnichů, výlet tibetským venkovem (jezero Napa, stáda Jaků, možnost projížďky na koni), hluboký kaňon Dlouhé řeky YANGTSE, lehký výlet SOUTĚSKOU TYGŘÍCH SKOKŮ, okouzlující staré město LIJIANG obývané národnostní menšinou Naxi (staré město protkané vodními kanály, tržní náměstí, starý palac bývalé vládnoucí rodiny Mu, Park jezera Černého draka se zrcadlící se Sněžnou horu nefritového draka 5596 m).
15. den: městečko DALI na březích jezera Erhai (areál Tří pagod z 9. století a chrámem Chongsheng),, fakultativně výlet lodí po jezeře nebo výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan, "město věčného jara" KUNMING (hudebníci v parku Zeleného jezera, ptačí a květinový trh, bambusový chrám QIONGZHUSI, muslimská čtvrť), výlet do oblasti zvané Kamenný les se spoustou špičatých skalních útvarů, návrat do ČR.