Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ + SILVESTR (lete

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel ***** Doprava: letecky Strava: all inclusive

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ + SILVESTR (lete

Silvestr s vůní exotiky? Míříme do Karibiku… na nová místa a nejkrásnější pláže. Nahlédnete do života místních. Zjistíte, jak se vyrábí doutníky, pěstuje kakao i tropické ovoce. Můžete objevit skryté perly na Samaná, ostrov Saona či tajemnou jeskyni v rezervaci v Santo Domingu. Zažijete romantiku s příchutí Bacardi i půlnoční ohňostroj. Dopřejte si odpočinek a oslavte nový rok v Dominikáně!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování: hotel *****

luxusní 5* resort v oblasti Punta Cana
ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (vícelůžkové pokoje dle dostupnosti)

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Punta Cana se dopravíme na hotel, kde strávíme nevšední zimní dovolenou a přivítáme nový rok. Po cestě si odpočineme a dáme si výtečnou večeři.
2. den: Vítejte v dominikánském ráji… Zapomeňte na starosti, mrazivá rána a užívejte odpočinek na prosluněných karibských plážích. Vytoužená dovolená je skutečností. Vyrazte za teplem a nalaďte se do pohody. Palmové háje lemující pláže jsou ideálním místem pro odpočinek ve stínu. Průzračně čisté karibské vody a tyrkysově modré laguny ukrývají tajemný svět mořských živočichů . Stačí vzít šnorchl a vyrazit na objevitelskou výpravu pod hladinu.  Zkrátka bude jen na vás, kde a jak opustíte myšlenkami každodenní koloběh a shon a zcela vypnete. 
3. den: Dobrodružství nebo lenošení na pláži? Pro zájemce je připraven adrenalinový výlet na ostrov Saona s poznáváním života místních v malé rybářské vesničce.  Celý den můžeme odpočívat, vychutnávat si tropické koktejly, objevovat nejkrásnější plážová zákoutí nebo se vydat na dobrodružnou výpravu Karibikem . Fakultativní výlet slibuje jedno z mnoha karibských dobrodružství. Čeká nás cesta mezi plantážemi cukrové třtiny do přístavu Bayahibe, kde se nalodíme na motorové čluny a proplujeme podél pobřeží národního parku Del Este . Zajímavou zastávkou bude jistě místo, kde při koupání a šnorchlování můžete pozorovat hejna tropických ryb na korálových útesech . Doplujeme na ostrov Saona, jenž je proslulý krásnými panenskými plážemi a palmovými háji , a navštívíme malebnou rybářskou vesničku Mano Juan . Poznáme poklidný život ostrovanů v jejich barevných dřevěných domcích a zdejší atmosféra na vás zapůsobí tak, že se ani nebudete chtít vrátit do civilizace. Na oběd nás budou čekat speciality z místní kuchyně a po celý den budou k dispozici osvěžující nápoje.  V odpoledních hodinách si ještě užijeme nádherné koupání v přírodních lagunách s mořskými hvězdicemi a vychutnáme pár drinků. Po dni plném úžasných zážitků se vrátíme zpět na hotel. 
4. den: Křišťálově čisté moře, bělostný písek, vyhřáté pláže… a očekávání příchodu nového roku. Silvestrovskou noc si užijeme v exotické ostrovní atmosféře. A bude to velkolepé! Pobyt v Dominikáně se dá nazvat bez nadsázky bezstarostnou ostrovní idylkou. I dnešek můžeme věnovat oddechu, slunění či příjemným toulkám po pobřeží, při kterých se necháme unášet fantastickou místní atmosférou. Po odpočinkovém dni nás přímo na hotelu rozproudí speciální silvestrovský program , který vyvrcholí půlnočním ohňostrojem. Jedinečný exotický silvestrovský večer bude nezapomenutelným zážitkem pro každého!
5. den: Bujaré oslavy máme za sebou a je tady čas na odpočinek. Ať už dáte přednost plážovému lenošení, nebo procházkám po pobřeží, bude to vždy jedinečná karibská dovolená… Po náročné noci je heslo dne zasloužená odpočinková idylka. Prosluněné pláže s jemným bílým pískem jsou tím pravým místem pro potřebný relax. Azurová voda poskytne dokonalé osvěžení i prostor k vodním hrátkám nebo ke šnorchlování. Vychutnáte si tak plavání spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů.
6. den: Nahlédnout do tajů výroby doutníků nebo pěstování tropických plodů a kakaa? Pro zvídavé cestovatele je na dnešek připraven fakultativní výlet za poznáváním života ostrovního venkova.  Tyrkysové moře, procházky po pláži, exotická kuchyně… Celý den můžeme opět užívat karibský ráj nebo se vydat poznávat skutečný ostrovní život. Autentický fakultativní výlet po dominikánském venkově s cestou na korbě otevřeného „kamionu“ je opravdovým poznáním místního života . Nejsou to turistické atrakce, ale každodenní činnosti místních.  Prohlédneme si manufakturu , kde se ručně vyrábí kvalitní dominikánské doutníky . Navštívíme také hlavní město provincie Higüey s jeho novodobou bazilikou a rušným trhem, kam chodí místní a kde na turistu nenarazíte. Budete si také moci opatřit zásoby místního vyhlášeného rumu. Nejznámější místní značky jsou Brugal a Barceló. Podíváme se na plantáže kakaa a uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin, ať už je to tropické ovoce jako mango, banány, papája, nebo  kokosové ořechy a káva . Nahlédneme do typického domku vesničanů a zároveň si zde budete moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, med a další. Na terase nad říčními kaskádami nás bude čekat typický dominikánský oběd.  Nezapomeňte plavky, na zpáteční cestě se zastavíme na koupání u krásné divoké pláže Macao . Po skvělém dni plném zážitků se vrátíme zpět na hotel.
7. den: Samaná, Bacardi… a dominikánská „nej“. Se zájemci se dnes vydáme na fakultativní výpravu k největšímu vodopádu poloostrova Samaná a zakotvíme i na ostrůvku Cayo Levantado alias Bacardi. Plážové radovánky budou opět na programu dne.  Na fakultativním výletu nejdříve projedeme malebným dominikánským vnitrozemím až do přístavu u městečka Miches . Následně nás čeká výprava pralesem na poloostrově Samaná k úchvatnému vodopádu Limón , jehož teplé tropické vody vybízejí ke koupání. Kolem poledne zakotvíme na romantickém ostrůvku Cayo Levantado , známém spíše pod jménem Bacardi (podle   rumu, na který se na zdejší pláži natáčela reklama). Tady nás bude čekat typický dominikánský oběd , zasloužený odpočinek a koupání v azurové vodě Atlantiku. 
8. den: Pohoda bez davů turistů, nejkrásnější pláže světa a harmonický klid. S lahodným koktejlem v ruce si budeme vychutnávat dominikánský relax.  Už máte svou oblíbenou pláž na dominikánském ostrově? Je písek všude stejně jemný? Pokud jste ještě nestihli prozkoumat ta nejlepší místa , máte k dispozici celý další den. Zdejší pláže jsou považovány za nejkrásnější na světě a přesvědčit se o tom můžete i dnes. Bez davů turistů si můžete dopřávat harmonický klid, pohodu, lahodné koktejly z čerstvého ovoce i blahodárné mořské klima. Pokud by se vám ani tento den nechtělo trávit jen relaxem na pláži, můžete si fakultativně užít dobrodružnou výpravu do Los Haitises , jednoho z méně známých míst poblíž Punta Cany. Při plavbě pralesem mezi krasovými ostrůvky a jeskyněmi objevíte také záhadné malby původních obyvatel…
9. den: Pýchou Santo Dominga jsou historické památky UNESCO i přírodní rezervace v centru města. Se zájemci se vše vypravíme prozkoumat a poznáme i další skryté poklady metropole.  Komu bude i předposlední den moře vzácné, ať si ho užívá naplno a dle libosti. S ostatními zájemci vyrazíme prozkoumat metropoli Santo Domingo. Dnešní fakultativní výlet začneme návštěvou přírodní rezervace přímo v centru města. Ta ukrývá krasový systém  Los Tres Ojos s kouzelnými azurovými jezírky a unikátní flórou i faunou. Přejedeme k nedalekému impozantnímu novodobému monumentu, Kolumbově majáku. Poté nás čekají nejcennější historické památky  nacházející se ve staré části Santo Dominga . Tato zóna je právem zapsaná pod patronát UNESCO . Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky Calle las Damas, uvidíme Kolumbův dům, Národní Panteon, první katedrálu Ameriky a mnoho dalších staveb z koloniálního období. Navštívíme muzeum/dílnu larimaru a výrobnu produktů z organické čokolády . Zbyde čas i na ochutnávku rumu a výhodné nákupy suvenýrů!
10. den: Náš úžasný karibský pobyt se chýlí ke konci. Poslední okamžiky dominikánské exotiky si užijeme každý po svém. Poté, dle letového řádu, bude následovat návrat zpět do ČR. Jsou dominikánské pláže ty, na které se budete chtít vrátit? Je tady závěrečný den a máte poslední šanci si v tom udělat jasno. Čas před odletem je vyhrazen individuálnímu rozloučení s Dominikánou . Ať už se rozhodnete pro lenošení na lehátku, procházky po pobřeží, či mořské vlny, je jen na vás, jak si užijete poslední chvilky na ostrově. Poté se v závislosti na čase letu přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR . 
11. den: Přílet do Prahy po skvělé dovolené.