Ekvádor - přírodní krásy a historie země na rovníku

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 13. dubna 2020
od 76 900 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Ekvádor možná není tak populární země jako sousední Peru či Kolumbie, skrývá však fantastické scenérie hor, vulkánů a pralesů v kombinaci s pestrou kulturou původních obyvatel, které rozhodně stojí za to navštívit. Výlet na Galapágy dělá z této cesty jedinečný cestovatelský i životní zážitek. Pojeďte s námi navštívit 8. nejbiodiverzní zemi světa, kde žije 2 700 živočichů (z toho 14 % endemitů), 20 000 rostlin (21 % endemických) a kde lesy tvoří 35 % území. Provází Petr Komarovský. Celý popis ...
Ekvádor - přírodní krásy a historie země na rovníku

Termíny a ceny

13.04. - 26.04.2020 pondělí - neděle
snídaně letecky (Praha)
76 900 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Guayaquil vč. let. tax a poplatků cca 30 000 Kč (zájezd vč. Galapág zpáteční letenka Gayaquil-Galapágy vč. let. tax a poplatků cca 37 000 Kč), veškerá místní doprava, 12x (zájezd vč. Galapág 16x) ubytování v ***hotelu se snídaní (na Galapágách plná penze), vstup do NP Galapágy, vedoucí zájezdu, místní průvodce na Galapágách, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • další vstupy, bakšišné, ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 900 Kč (zájezd vč. Galapág 15 900 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 770 Kč (zájezd vč. Galapág 990 Kč), do 80 000 Kč za 1 370 Kč (zájezd vč. Galapág 1 590 Kč), storno letenky ze zdravotních důvodů 950 Kč

Popis zájezdu

Ekvádor - přírodní krásy a historie země na rovníku

Ekvádor možná není tak populární země jako sousední Peru či Kolumbie, skrývá však fantastické scenérie hor, vulkánů a pralesů v kombinaci s pestrou kulturou původních obyvatel, které rozhodně stojí za to navštívit. Výlet na Galapágy dělá z této cesty jedinečný cestovatelský i životní zážitek. Pojeďte s námi navštívit 8. nejbiodiverzní zemi světa, kde žije 2 700 živočichů (z toho 14 % endemitů), 20 000 rostlin (21 % endemických) a kde lesy tvoří 35 % území. Provází Petr Komarovský.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy, přílet do GUAYAQUILU, transfer na ubytování. Spojení se skupinou vracející se z Galapág. Další program je již společný.
2. den: brzy ráno vyrazíme autem z GUAYAQUILU pod nejvyšší horu Ekvádoru - CHIMBORAZO (6 380 m) do výšky cca 4 500 m. Čekají na nás nádherné scenérie, obzvlášť při západu slunce. Je však nutné počítat s větrným a chladnějším počasím, rozhodně to však stojí za to. Pravděpodobně uvidíme i lamy, které pohled na zasněžený vrchol Chimborazo ještě umocní.
3. den: NP COTOPAXI v okolí této slavné sopky patří k nejnavštěvovanějším v Ekvádoru. Je to monumentální činná sopka, která dominuje širokému okolí a je nesmírně fotogenická. Dá se fotit dokonce i při příletu do Ekvádoru - včas vás na to v letadle upozorníme. Snad budeme mít štěstí na dobrou viditelnost.
4. den: QUITO - hlavní město má sice všechny aspekty velkoměsta, ale zároveň si uchovalo tu nádhernou španělskou koloniální atmosféru, a navíc, geografické rozložení města na náhorní planině obklopené vysokými horami tuto až romantickou náladu umocňuje. Toulky starým městem, především večer, jsou nezapomenutelné.
6. den: po cestě z Quita do OTAVALA, známého sídla původních obyvatel, se zastavíme u MITAD DEL MUNDO, tzv. geodetického středu Země, ale jak to vlastně s tím středem Země je, si povíme až na místě samém. Otavaló už dávno není "jen" sídlo s významnou zemědělskou a řemeslnou tržnicí, stalo se vyhledávanou turistickou destinací. Přesto všechno ji určitě nemůžeme vynechat. Pestrobarevnost obyvatel, jejich oblečení a nabízeného zboží nás natolik pohltí, že se budete i jako turisté cítit spíše přirozenou součástí dění v ulicích i na tržnici Otavaló.
7. den: po Otavaló opustíme část tzv. "La Sierra" (pohoří) a přejedeme do oblasti zvané "La Amazonia". Rozdíl nejen hned uvidíte, ale především ucítíte. Vyšší vlhkost, více vody a zeleně, odlišná flora i kultura místních obyvatel. Takže nás čekají divoké toky řek (Cosanga, Napo), vodopády, rostliny a barvy, které jen tak hned neuvidíte.
8. den: město PUYO je asi nejslavnější svojí botanickou zahradou "Las Orquideas", která je však koncipovaná podobně jako safari. Nečekejte tedy záhonky nebo skleníky, ale autentické pralesy. V doprovodu místního botanika je to však fantastický zážitek plný barev a vůní.
9. den: NP SANGAY je zařazen do seznamu přírodního dědictví UNESCO, a právem! Tak krásné až děsivě monumentální panoramatické pohledy na přírodní krásy řada z vás jistě doposud neviděla. Vřesoviště, jezera, potůčky, údolí a úbočí donutí jistě i ty největší "nemilovníky" focení přírody neustále fotit.
10. den: město CUENCA je na seznamu kulturního dědictví UNESCO rovněž, a to pro svůj čistý a zachovalý koloniální ráz. Cuenca patří k nejzachovalejším městům španělské koloniální architektury 16. století v celé Latinské Americe.
11. den: na závěr putování po celé zemi jsme si nechali relax na pobřeží Pacifiku, v MANGLARALTU. Tady nás čekají krásné pláže, přímořská kuchyně nebo setkání s rybáři (pro ty, kteří si ráno přivstanou).
13. den: poslední den před odletem domů si necháme na největší město Ekvádoru - GUAYAQUIL. Příjemnou procházkou vyjdeme na vrchol LAS PENAS, odkud budeme mít město jako na dlani. Následně zvládneme navštívit i přilehlou tržnici. Pak už se jen připravíme na návrat do ČR.
14. den: přílet do Prahy.