Francouzská Polynésie

  • ubytování: různéubytování: různé
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 15. listopadu 2018
od 119 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Exotika na druhé straně zeměkoule. Pojeďte s námi navštívit jeden z cestovatelských snů - Společenské ostrovy, Tahiti. Navštívíme postupně šest ostrovů - Tahiti Nui, Mooreu, Huahine, Raiateiu, Bora Bora a Maupiti. Okouzlí vás bělostné pláže, azurové laguny, horská panoramata i polynéská kultura. Celý popis ...

Termíny a ceny

listopad 2018

15.11. - 30.11.2018 čtvrtek - pátek
vlastní letecky (Praha)
119 990 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • mezinárodní letenka a veškeré místní přelety vč. let. tax a poplatků cca 51 500 Kč, místní doprava (bus, truck, minivan, taxi, loď), 12x ubytování v turistických hotelech, penzionech, chatkách a bungalovech, plavba lodí na Mooreu, výlet na lagunu s krmením žraloků, plaváním s rejnoky a šnorchlováním na ostrově Moorea, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdy, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 18 000 Kč, ESTA ke vstupu do USA 450 Kč), zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč

Popis zájezdu

Francouzská Polynésie

Exotika na druhé straně zeměkoule. Pojeďte s námi navštívit jeden z cestovatelských snů - Společenské ostrovy, Tahiti. Navštívíme postupně šest ostrovů - Tahiti Nui, Mooreu, Huahine, Raiateiu, Bora Bora a Maupiti. Okouzlí vás bělostné pláže, azurové laguny, horská panoramata i polynéská kultura.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR, přílet do PAPEETE - hl. město TAHITI i celé Francouzské Polynésie, nám. Toata (korálový stůl) - divadlo pod širým nebem, evangelický kostel, Muzeum Tahiti, park Bougainville, parlament, prezidentský palác, centrum Vaima, katedrála, tržnice Marché se stánky s ovocem, rybami, Place Vaiete s rychlým občerstvením (roulottes).
3. den: lodí přes MĚSÍČNÍMOŘE na ostrov MOOREA - přístav Vaiare, Afareaitu, vodopády, marae Umarea, vesnice Maharepa, Cookova zátoka, Paopao, zátoka Opunohu, Papetoai - osmiboký kostel, údolí Opunohu, vyhlídka Belvédére, marae Titiroa a Afareaito, plantáže (ananas, vanilka, mangovníky, kávovníky, kakaovníky, taro).
4. den: túra VAIARE-PAOPAO, výlet do laguny - krmení žraloků a plavání s rejnoky, možnost návštěvy polynéské vesnice TIKI (kulturní centrum).
5. den: přelet na ostrov HUAHINE, FARE, MAEVA - největší komplex marae na SPOLEČENSKÝCH OSTROVECH u jezera FAUNA NUI, výstup k MARAE TEFANO s mohutným banyánem nebo až na vrchol kopce MATAREIA - výhled na lagunu a korálový útes, lov ryb do kamenných pastí v průlivu, FAIE - tůň s posvátnými modrookými úhoři, perlová farma na laguně, vyhlídka Belvédére s pohledy na zátoky Maroe a Bourayne, případně zemědělská farma Eden Parc, případně krásné opuštěné pláže na menším ostrově HUAHINE ITI, MARAE ANINI, dále fakultativně možnost výletu motorovou lodí - azurová laguna a opuštěné bílé pláže.
7. den: odlet na ostrov RAIATEA, UTUROA - 2. největší město ve Francouzské Polynésii, okruh okolo ostrova, zátoka FAAROA, OPOA, MARAE TAPUTAPUATEA - nejvýznamnější marae v celé Francouzské Polynésii, vyhlídka Belvédére, vodopády, možnost výšlapu za vzácnou květinou tiare apetahi.
9. den: odlet na ostrov BORA BORA - plavba katamaránem z letiště (Motu Mute) přes lagunu na pobřeží ostrova, hl. vesnice VAITAPE - památník Alainu Gerbaultovi (první jachtař, který překonal bez zastávky Atlantik), kostelík, náměstí s fotbalovým hřištěm, okruh kolem ostrova Bora Bora (32 km), nejkrásnější pláže Matira, výstup k baterii pobřežních obranných děl ze 2. světové války, ANAU - jedna z nejstarších osad na Bora Bora, MARAE FARE-OPU a TAIANAPA, možnost výstupu přes sady, kaštanové háje na vrchol PAHIA (649 m) - nádherná vyhlídka na Společenské ostrovy.
11. den: letecky na ostrov MAUPITI - jediný ostrov odolávající výstavbě hotelových komplexů, pěšky nebo na kolech okolo ostrova (10 km), údolí HARANAIE s petroglyfy, možnost výstupu na MT. HOTU PARAOA (250 m), pláž Tereia s mělkou lagunou, MARAE VAIAHU, letecký návrat na ostrov TAHITI.
13. den: okruh po ostrově TAHITI NUI - hrobka krále Pomara V., zátoka MATAVAI (poprvé zde přistála loď Dolphin pod vedením kpt. Wallise, později Bligh Cook), mys POINT VÉNUS s majákem, mořské gejzíry (blow holes), nádherné vodopády FAARUMAI, ARAHOHO, PAPEARI - botanická zahrada s galapážskými želvami, muzeum P. Gauguina (v případě, že bude otevřené), jeskyně MARAA, rekonstr. marae Arahurahu s tiki.
14. den: odlet z Papeete a návrat do ČR.

Podobné zájezdy