Avignon,Aix-en-Provence,Nice - Za parfémy a kláštery do Provence a na Azurové pobřeží


Oslňující Francouzská riviéra vás uchvátí provensálskou přírodou, útulnými kavárnami a největším gotickým palácem světa. Projdete se i skalní vesničkou Gourdes a navštívíte nejznámější francouzskou parfumérii.  Celý popis

Avignon,Aix-en-Provence,Nice - Za parfémy a kláštery do Provence a na Azurové pobřeží

Termíny a ceny

srpen 2021

11.08. - 15.08.2021 středa - neděle
snídaně autokarem
Sleva 17% 5 389 Kč 4 499 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

říjen 2021

06.10. - 10.10.2021 středa - neděle
snídaně autokarem
Sleva 10% 5 389 Kč 4 850 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 2x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
  • 2x kontinentální snídaně
  • cestovní pojištění vč. covid-19
  • pojištění storna
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • pobytová taxa včetně parkování 10 € /os./noc
  • vstupy v rámci programu

Popis zájezdu

Avignon,Aix-en-Provence,Nice - Za parfémy a kláštery do Provence a na Azurové pobřeží

Oslňující Francouzská riviéra vás uchvátí provensálskou přírodou, útulnými kavárnami a největším gotickým palácem světa. Projdete se i skalní vesničkou Gourdes a navštívíte nejznámější francouzskou parfumérii. 


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den: Avignon, Pont du Gard: Přijedete do Avignonu , papežského města s největším gotickým palácem na světě zapsaným na seznamu UNESCO. V Avignonu uvidíte slavný Avignonský most, katedrálu Panny Marie, projdete se malebnými uličkami s kavárnami a obchůdky. V závěru prohlídky navštívíte unikátní římský akvadukt Pont du Gard . Ve večerních hodinách odjezd na hotel.
3. den: Provence - Vaucluse, Gordes, Roussillon: Odjedete do jedné z nejzajímavějších oblastí Provence - Vaucluse , proslulé množstvím krásných přírodních a historických lokací. Navštívíte skalní vesnici Gordes , známou pro svůj jedinečný provensálský styl a unikátní výhledy na malebnou krajinu. V blízkosti vesnice Gordes se také nachází jeden ze tří cisterciáckých klášterů v Provence - Abbaye de Sénanque . V samém srdci pohoří Luberon, jen 7 km od nejkrásnějšího města Provence, najdete ve městěčku Coustellet Muzeum levandule, které návštívíte a dozvíte se vše, co je potřeba vědět o této zázračné bylince. Prohlédnete si městečko Roussillon , které je známé těžbou okru. Uvidíte okrové lomy, kterými se můžete projít naučnou stezkou. Zajímavé je, že v oblasti mezi Gordes a Fontaine-de-Vaucluse se nachází největší vyvěrající pramen v Evropě a také nejstarší dřevěný mlýn v Evropě. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.
4. den: Městečko Éze, parfumerie, Nice: Přemístíte se do malebného městečka Éze položeného vysoko nad mořem a navštívíte nejznámější parfumerii na Azurovém pobřeží , kde si zakoupíte originální francouzské parfémy za tovární ceny. Přejedete do hlavního města Azurového pobřeží - Nice . Spatříte skvosty starého Nice a projdete se po Anglické promenádě . Volný čas využijete k relaxování a ke koupání v moři. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.
5. den: Příjezd do ČR: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.