Bordeaux a Akvitánie letecky

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 10. července 2021

Cena zájezdu

od 26 990 Kč


Poznávací zájezd s koupáním na nejkrásnějších plážích Atlantiku a za památkami, gastronomií a vínem. Tento poněkud turisty opomíjený kraj nabízí nejen nekonečné pláže Atlantiku a největší písečnou dunu Evropy Pyla, ale i zelené vnitrozemí, románské a gotické kostely a katedrály, četné památky UNESCO, město tří mušketýrů La Rochelle i historické Poitiers či Bordeaux. Ale hlavně to nejznámější – lahodné odrůdy a známé značky proslulého vína a koňaku, mořské plody a čerstvé ryby. A pro milovníky moderní techniky a architektury tu je návštěva parku filmových projekcí Futuroscope. Celý popis

Termíny a ceny

10.07. - 17.07.2021 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
26 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Bordeaux a zpět
 • příruční zavazadlo do 10 kg
 • transfer z/na letiště
 • vlak do La Rochelle
 • 7x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • fakult. služby, MHD, 2. zavazadlo do 20kg, ochutnávky a vstupné (cca 105 €)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5000 Kč)
 • zavazadlo k odbavení do 20 kg (příplatek: 2700 Kč)
 • 1x večeře / oběd (příplatek: 650 Kč)
 • fakult. výlet 6. den (koná se od 15 os.) (příplatek: 600 Kč)

Popis zájezdu

Bordeaux a Akvitánie letecky

Poznávací zájezd s koupáním na nejkrásnějších plážích Atlantiku a za památkami, gastronomií a vínem. Tento poněkud turisty opomíjený kraj nabízí nejen nekonečné pláže Atlantiku a největší písečnou dunu Evropy Pyla, ale i zelené vnitrozemí, románské a gotické kostely a katedrály, četné památky UNESCO, město tří mušketýrů La Rochelle i historické Poitiers či Bordeaux. Ale hlavně to nejznámější – lahodné odrůdy a známé značky proslulého vína a koňaku, mořské plody a čerstvé ryby. A pro milovníky moderní techniky a architektury tu je návštěva parku filmových projekcí Futuroscope.

Program zájezdu

1. den: Let Praha – Akvitánie (předpokládá se pozdě večer), přílet do Bordeaux , transfer na hotel, nocleh.
2. den: Ráno vlakem do La Rochelle, spojení s autobusovou variantou. Dále dle času fakult. lodí kolem pevnosti Boyard na ostrov Aix, pevnost, koupání v moři.
3. den: OSTROV ÎLE-DE-RÉ, ostrov rybářů a bílých domků, 3 km dlouhý slavný most, romantika přístavu ST. MARTIN, Vaubanova pevnost (UNESCO), maják a koupání na plážích Atlantiku. SAINTES (UNESCO), starověké vykopávky, amfiteátr, Germanikův oblouk, románské opatství Abbaye aux Dames. Fakult. ochutnávka vína a místních gastronomických specialit.
4. den: Výlet ve znamení koňaku: ANGOULÊME, město na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, cesta po hradbách a krásné výhledy, katedrála St-Pierre. COGNAC, ochutnávka koňaku a exkurze s muzeem. Nocleh v centru BORDEAUX (UNESCO), večerní procházka městem, brány, paláce, živá náměstí a možnost večeře.
5. den: Ráj pobřeží Atlantiku, ARCACHONSKÝ ZÁLIV s barevnými domky, Muzeum ústřic a možnost ochutnávky čerstvých ústřic od pěstitele. Turistika na nejvyšší duně Evropy Pyla (DUNE DU PILAT), dle počasí koupání pod dunou nebo procházka piniovým lesem. Městečko ARCACHON, lázeňské centrum, moře před západem slunka, koupání nebo možnost večeře (rybí speciality a plody moře), pozdější návrat do hotelu.
6. den: Fakult. celodenní výlet ve znamení vína kraje Bordeaux : oblastí vinic, SAINT-ÉMILION (UNESCO), mekka milovníků červeného vína, vinice, ochutnávka místních vín s průvodcem. SAUTERNE (centrum nejslavnějších dezertních vín světa). Nebo celodenní koupání a odpočinek u Atlantiku (indiv. vlakem do Arcachonu na nejkrásnější pláže Atlantiku) nebo indiv. volno v BORDEAUX a možnost návštěvy jedinečného moderního muzea Cité du Vin. Po návratu společná večeře za příplatek.
7. den: BORDEAUX , historické město (UNESCO), katedrála, návštěva Muzea vína s průvodcem a ochutnávkou. Tajemství kraje vína Médoc, výlet do zálivu kolem ústí řeky Gironde (soutok Garonny a Dordogne), vinná cesta s výhledy na slavná châteaux a exkurze v château ST. JULIAN, PAULLAC a MARGAUX, možnost nákupu jedinečných vín, sýrů a specialit. Návrat na hotel místní dopravou.
8. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy (předpokládaný přílet odpoledne).

Podobné zájezdy