Bretaň - poznávací zájezd s koupáním, francouzské vesničky a pláže

  • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 1. srpna 2020
od 11 950 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Poznávací zájezd vás zavede do jedné z turisticky a rekreačně nejpřitažlivější a nejnavštěvovanější oblasti Francie. Divoké skalnaté pobřeží, romantické pláže, zelené lesy, malebné vesnice, zajímavá města, starobylé zvyky a pohostinní obyvatelé. „Země moře“ je protkána legendami o potopených městech a artušovských lesích. Jsou zde krásné přírodní scenérie s písčitými plážemi. Najdete zde menhiry a dolmeny. Celý popis ...
Bretaň - poznávací zájezd s koupáním, francouzské vesničky a pláže

Termíny a ceny

srpen 2020

01.08. - 09.08.2020 sobota - neděle
snídaně autokarem
11 950 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • přeprava
  • 6x ubytování
  • 6x snídaně
  • průvodce

Popis zájezdu

Bretaň - poznávací zájezd s koupáním, francouzské vesničky a pláže

Poznávací zájezd vás zavede do jedné z turisticky a rekreačně nejpřitažlivější a nejnavštěvovanější oblasti Francie. Divoké skalnaté pobřeží, romantické pláže, zelené lesy, malebné vesnice, zajímavá města, starobylé zvyky a pohostinní obyvatelé. „Země moře“ je protkána legendami o potopených městech a artušovských lesích. Jsou zde krásné přírodní scenérie s písčitými plážemi. Najdete zde menhiry a dolmeny.
Pořadatelem zájezdu je CK HOŠKA TOUR

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun do Francie.
2. den: CHARTRES – zastávka u románské katedrály. Přesun do Bretaně.
3. den: PREHISTORICKÉ PAMÁTKY BRETANĚ * CARNAC – největší naleziště pravěkých památek v Evropě. QUIBERON – romantický poloostrov nazývaný také jako Bretaňská Florida. COTÉ SAUVAGE – pěkné písčité pláže.
4. den: ECKMÜHL – maják, vynikající rozhled. PENMARC´H – malebný poloostrov. POINTE DU RAZ – nejzápadnější místo oblasti Cornouaille, výhledy na romanticky rozervané skály. Vycházka na skalním útesu. LOCRONAN – romantické městečko, renesanční domy dnes přitahují zástupy turistů, centrální náměstí je dlážděno kočičími hlavami. QUIMPER – město je prodchnuto bretaňskou atmosférou, katedrála, malebná čtvrť s hrázděnými domy, dílny tradiční bretaňské keramiky. Určitě budete mít čas okusit místní specialitu – palačinky s moštem.
5. den: POINTE DES ESPAGNOLS – skalní útes, pohled na přístav Brest. POINTE DE PEN-HIR, POINTE DE DINAN – skalní útesy, vycházky na vyhlídky, možnost vykoupání. MÉNEZ HOM – výrazný mys, ze skalního útesu pěkný výhled. CROZON – hezké městečko.
6. den: DEN FARNÍCH DVORŮ * budovaly je vzkvétající vesnice jako projev oddanosti Bohu, některé církevní monumenty se stavěly až 200 let. Uvidíte ty nejkrásnější. LAMPAUL-GUIMILIAU – velmi zajímavý interiér kostela, kalvárie. GUIMILLIAU – kalvárii krášlí téměř 200 postav. Kostel je bohatě zdoben, pěkný je vyřezávaný baldachýn nad křtitelnicí. ST. THÉGONNAC – farní dvůr patří mezi nejucelenější v Bretani. Kalvárie představuje výjimečnou zručnost bretaňských sochařů. TRÉGASTEL-PLAGE – proslulé skalní útvary, pláž s bílým pískem, možnost vykoupání.
7. den: COTE D´EMERAUDE (Smaragdové pobřeží) - skalnaté pobřeží, proslavené písčité pláže. ST. MALO – město korzárů, historické jádro města, hradby okolo celého města, krásné písčité pláže. MONT-SAINT-MICHEL – žulový ostrůvek s klášterem, ve středověku slavné poutní místo, možnost prohlídky muzea.
8. den: FOUGÉRES – opevněné město, středověké domy, hrad. Vycházka po hradbách. V poledních hodinách odjezd, noční přesun.
9. den: návrat v dopoledních hodinách.