Rozmanité národní parky Pyrenejí

Ubytování: apartmán Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 20. srpna 2021

Cena zájezdu

od 13 990 Kč


Tento zájezd je zaměřen na poznání francouzské části Pyrenejí, ale podíváte se také do nádherné španělské části. Pyreneje skýtají nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a zajímavých míst. Podniknete řadu výletů ve snad nejkrásnější oblasti Pyrenejí, v okolí nejvyšší hory francouzské části pohoří Vignemale. Celý popis

Termíny a ceny

20.08. - 29.08.2021 pátek - neděle
polopenze autokarem
13 990 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v apartmánech s možností vaření
  • 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Výlety

  • studio pro 2 osoby (příplatek: 1000 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2500 Kč)

Popis zájezdu

Rozmanité národní parky Pyrenejí

Tento zájezd je zaměřen na poznání francouzské části Pyrenejí, ale podíváte se také do nádherné španělské části. Pyreneje skýtají nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a zajímavých míst. Podniknete řadu výletů ve snad nejkrásnější oblasti Pyrenejí, v okolí nejvyšší hory francouzské části pohoří Vignemale.

Stravování: polopenze

česká kuchyně - připravovaná na místě českou kuchařkou

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Odpoledne příjezd do městečka ST. LARY . Ubytování v apartmánech nad městečkem St. Lary . Možnost procházky po okolních kopcích s výhledy hluboko do údolí na městečko St. Lary i malebné vrcholy Pyrenejí .
3. den: Výstup ze sedla Col du Tourmalet (jezdí se Tour de France) na PIC DU MIDI DE BIGORRE, odkud se naskýtají panoramatické kruhové výhledy na hlavní hřeben Centrálních Pyrenejí a do Akvitánské nížiny.
4. den: Výlet k jezeru LAC DE GAUBE a malebnou dolinou s množstvím potoků a kaskád pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí VIGNEMALE. LURDY - věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou.
5. den: Výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Park s překrásnými jezery, pěknými výhledy a úchvatnou přírodou. Podél jezera LAC DE L’OULE k chatě REFUGE DE BASTAN a dále na sedlo pod vrcholem Pic Bastan (2715 m n. m.), krásné výhledy na jezera a nejvyšší horu oblasti Pic de Néouville (3091 m n. m.).
6. den: - Návštěva horského střediska GAVARNIE a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu CIR-QUE DE GAVARNIE, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovci spadá přes 20 vodo¬pádů, z nichž nejvyšší překonává výšku 422 metrů. LUZ-SAINT-SAUVEUR – romantické starobylé městečko překrásně umístěné na prahu soutěsky řeka Pau, opevněný kostelík postavený rytířským řádem Templářů ve 12. století.
7. den: Výlet do nejkrásnějšího národního parku španělských Pyrenejí - NP ORDESA (UNESCO). Pěší turistika v kaňonu Ordesa s několika krásnými vodopády pod 800 metrů vysokými skalními stěnami.
8. den: Druhý výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Túra do oblasti nádherných jezer LAC D´ORÉDON a LAC D´AUBERT.
9. den: Dopoledne odjezd z Pyrenejí . Devítihodinová zastávka na pobřeží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u NARBONNE (letovisko Narbonne Plage - městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem). Přejezd přes Francii a Německo.
10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Podobné zájezdy