Paříž a zámky na Loiře

Náš již tradiční zájezd jsme trochu pozměnili a zaměřili se více na poznávání krásné oblasti zámků na Loiře, které patří k největším turistickým atrakcím ve Francii. Kromě klasických zámků Chambord, Chenonceaux a Blois navštívíte ještě zámky Azay-le-Rideau, Villandry a Cheverny. Celý popis

Termíny a ceny

květen 2023

16.05. - 21.05.2023 úterý - neděle
vlastní autokarem
7 290 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

září 2023

19.09. - 24.09.2023 úterý - neděle
vlastní autokarem
7 290 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Cena ve 3lůžkové pokoji je možná pouze pro společně přihlášené trojice, třetí lůžko je palanda.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování v hotelu

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)
 • 3x snídaně (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2000 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Paříž a zámky na Loiře

Náš již tradiční zájezd jsme trochu pozměnili a zaměřili se více na poznávání krásné oblasti zámků na Loiře, které patří k největším turistickým atrakcím ve Francii. Kromě klasických zámků Chambord, Chenonceaux a Blois navštívíte ještě zámky Azay-le-Rideau, Villandry a Cheverny.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Celodenní prohlídka Paříže - pravý břeh Seiny s nádhernými bulváry, Champs Elysees, oblast Louvre, Centre George Pompidou, Ile de la Cité, katedrála Notre Dame, Latinská čtvrť, Panteon aj.
3. den: Okruh - zámky na Loiře . Villandry - zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou nejpřitažlivější ze všech, úžasné ornamenty tvořené nejen květinami, ale i zeleninou a kořením. Azay-le-Rideau - mistrovské dílo renesanční architektury. Chenonceaux - nádherný renesanční zámek s malebnými zahradami, zámek šesti žen.
4. den: Okruh po zámcích na Loiře . Chambord - monumentální zámek, největší v oblasti Loiry, který si nechal vybudovat král František I. Blois - starobylé městečko se zámkem, sídlo vévodů orleánských. Cheverny - zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII. vybudovaný v jednoduchém, ale klasickém stylu.
5. den: VERSAILLES - sídlo francouzských králů. Dokončení prohlídky Paříže - levý břeh Seiny, Eiffelova věž , Invalidovna, pro zájemce možnost prohlídky Musee d'Orsay nebo galerie Louvre. Večerní Paříž - Montmartre a Moulin Rouge.
6. den: Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Podobné zájezdy