To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **+ Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 3. června 2021

Cena zájezdu

od 19 990 Kč 22 990 Kč


Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Normandie a Paříže. Navštívíte Rouen, Honfleur, Monetovy zahrady, projdete se k útesům Étretat a nahlédnete do muzeí Dne D. Nevynecháte ani tajemný klášter v moři Mont-Saint-Michel. Vydejte se s námi krajem calvadosu, malířů a historie a objevte okouzlující Normandii! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba) UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba) Srovnání pojištění Celý popis

To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

03.06. - 07.06.2021 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
Sleva 13% 22 990 Kč 19 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Paříž - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • dopravu autobusem Radynacestu v Normandii, transfer v Paříži na letiště
 • 4x ubytování ve 2* a 3* hotelích po trase
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 700 Kč

Popis zájezdu

To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Normandie a Paříže. Navštívíte Rouen, Honfleur, Monetovy zahrady, projdete se k útesům Étretat a nahlédnete do muzeí Dne D. Nevynecháte ani tajemný klášter v moři Mont-Saint-Michel. Vydejte se s námi krajem calvadosu, malířů a historie a objevte okouzlující Normandii!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

hotel podává snídani formou bufetu
během dne bude možnost zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování

Ubytování: hotel **+

hotely 2* a 3* na trase zájezdu
malé útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet do Paříže, odjezd směr Normandie, první zastávka v městečku Claude Moneta Giverny. Odlet z Prahy . Po příletu do Paříže už na vás bude čekat náš  autobus Radynacestu , kterým se vydáme směrem do Normandie. Naší první zastávkou bude vesnička Giverny, kde pobýval a tvořil Claude Monet . Prohlédneme si jeho dům a také úžasné zahrady, včetně leknínových jezírek, které jej inspirovaly k řadě slavných obrazů (cyklus Lekníny můžete zhlédnout na závěr zájezdu v pařížské Orangerii). K večeru se pak přesuneme do hlavního a nejníže položeného města  Horní Normandie  Rouenu , jednoho z nejstarších francouzských měst. Ubytování v hotelu.
2. den: Prohlídka malebného hanzovního města Rouen, návštěva ruin opatství Abbaye de Jumieges a malebných útesů v Étretatu. Po snídani si společně prohlédneme středověké centrum Rouenu, symbol francouzského umění a historie. Právě zde byla totiž upálena francouzská hrdinka Johanka z Arku a zdejší katedrálu nesčetněkrát maloval v různých denních dobách a ročních obdobích sám Claude Monet. Během prohlídky staré části města uvidíte  gotickou katedrálu Notre-Dame,  známou z Monetových obrazů,  Velký orloj, náměstí Place du Vieux-Marché,  na kterém byla Johanka z Arku upálena či  Justiční palác, klenot renesanční architektury. Cestou k pobřeží se zastavíme ve známém opatství Abbaye de Jumieges, které je opravdovým klenotem údolí Seiny. Majestátní opatství, které bylo údajně založeno sv. Philibertem roku 654 je dnes sice už ruinou, ale s dobře dochovanými věžemi a centrální lodí z 11. století. Odpoledne se protáhneme při lehké pěší turistice na pobřeží u lázeňského městečka Étretat, v jehož okolí se nachází majestátní skalní útvary . Příjemná pěšinka nás zavede k osamocené "jehle" v moři i ke skalním branám, které Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jenž svůj chobot noří do oceánu. Večer ubytování v hotelu v přístavním městě Le Havre.
3. den: Ikonický most Pont de Normandie, umělecké městečko Honfleur a odpoledne ve znamení míst spojených s 2. světovou válkou a vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii. Ráno přejedeme autobusem Radynacestu  přes ohromný   Pont de Normandie, zajímavě konstrukčně řešený most přes řeku Seinu, který od roku 1995 spojuje Horní a Dolní Normandii. Den začneme prohlídkou opevněného městečka Honfleur s malebným přístavem, který inspiroval mnoho malířů. Vznikla tady tzv. Honfleurská škola , která vedla k vytvoření impresionistického směru. Odpoledne se přesuneme k místům, kde na konci druhé světové války proběhlo proslulé vylodění spojenců , při kterém došlo k prolomení Hitlerova Atlantského valu. Zastavíme se v malebném městečku Arromanches-les-Bains, kde bude možnost návštěvy muzea věnujícího se vylodění. V okolí pláže si prohlédneme stále patrné zbytky umělého přístavu Mulberry zbudovaného spojenci. Pokračovat budeme k pláži Omaha . Po cestě se zastavíme u Pointe du Hoc , jednoho z nejslavnějších bojišť bitvy o Normandii. Tento útes byl součástí pláže Omaha, nicméně německé vojsko zde vybudovalo velmi pevnou obranou dělostřeleckou linii, na jejíž zdolání musela být vyslána speciaální jednotka rangerů. Dodnes jsou zde patrné zbytky dělostřeleckých baterií, obranné valy a krátery po dělových koulích. Den zakončíme návštěvou památníku a největšího amerického vojenského hřitova na pobřeží v Colleville-sur-Mer.
4. den: Návštěva ikony regionu a jednoho ze symbolů Francie, kláštera Mont Saint-Michel, přejezd do Bayeux a večerní návrat do Paříže. Po snídani nás čeká přesun o několik století zpět, protože navštívíme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel, který je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Tento "Merveille" , tedy zázrak, se od roku 1979 řadí na seznam světového dědictví  UNESCO . Odpoledne se zastavíme v městečku Bayeux, které se může pochlubit největší a nejstarší tapisérií ve Francii. Tato pozoruhodná výšivka, nazývaná též jako Tapisérie královny Mathildy , je téměř tisíc let stará a tvoří 8 samostaných kusů plátna, spojených navzájem v délce 70 metrů, připomínající vítězství u Hastings a dobytí Anglie. Večerní příjezd do  Paříže a ubytování v hotelu. Zájemci se mohou individuálně vypravit na večerní toulání ulicemi Montmartru nebo na romantickou procházku podél Seiny.
5. den: Celodenní poznávání koutů Paříže dle vlastního zájemu, možná návštěva Eiffelovy věže a katedrály Notre Dame, prohlídka čtvrti Cité nebo Louvru. Poslední den bude patřit Paříži. Společně uvidíme ta nejkrásnější místa města nad Seinou. Od náměstí Svornosti (Place de la Concorde)  s unikátním luxorským obeliskem se projdeme přes nádherné Tuillerijské zahrady, ve kterých se nalézá slavná Orangerie  (kde můžete zhlédnout Monetovy Lekníny) a světoznámé muzeum Louvre, kde je mimo jiné vystaven obraz Mona Lisa. Další impresionistické skvosty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Zájemci si také můžou užít výhled na město z nejvyššího patra pařížské dominanty - Eiffelovy věže. V samém historickém jádru Paříže, na ostrově Ile de la Cité , si prohlédneme fascinující   katedrálu Notre-Dame, proslavenou románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie  a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Možnost občerstvení v Latinské čtvrti, v jedné z mnoha malebných francouzských restaurací. Večerní transfer na letiště a odlet do Prahy .