Velká cesta Bretaní - bus

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
žádný termín od 1. ledna 0001
od 14 490 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Paříž - Vitré - Roche aux Fées - Rennes - Mont St. Michel - St. Malo - Cairn de Gavrinis - Carnac - Quimperlé - Concarneau - Locronan - Thégonnec - Guimillau - Cap Frehel Celý popis ...

Termíny a ceny

srpen 2016

19.08. - 28.08.2016 pátek - neděle
snídaně autokarem (Praha)
Sleva 3%14 990 Kč 14 490 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 320 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4900 Kč)
 • svoz Svitavy, Polička, Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Prostějov, Olomouc (příplatek: 600 Kč)
 • svoz Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec (příplatek: 500 Kč)
 • svoz Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady (příplatek: 400 Kč)
 • vstupy do navštívených objektů cca 80 EUR

Popis zájezdu

Velká cesta Bretaní - bus

Paříž - Vitré - Roche aux Fées - Rennes - Mont St. Michel - St. Malo - Cairn de Gavrinis - Carnac - Quimperlé - Concarneau - Locronan - Thégonnec - Guimillau - Cap Frehel
Pořadatelem zájezdu je IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Stravování: snídaně

Kontinentální snídaně.

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň.

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech typu Premier Classe a v hotelech kat**, ve všech případech jsou dvoulůžkové pokoje vybaveny vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Paříže. Prohlídka města ( provázená procházka – náměstí Svornosti, Tuillerijské zahrady, exterier Louvru, ostrov Cité a katedrála Panny Marie, volný program), ubytování.
3. den: Snídaně, odjezd do Bretaně; Vitré – město s nejlépe zachovalým centrem – prohlídka hradeb z 15. století, exteriér hradu založeného v 11. století a procházka uličkami, ve kterých nalezneme mnoho historických domů, mezi nimi i palác slavného markýze de Sévigné; Roche aux Fées -zastávka u jedné z nejkrásnějších a největších megalitických památek sestavené z 42 kamenných bloků, z nichž některé váží přes 40 tun; Rennes, dnes hlavní město kraje Bretagne, prohlídka historického centra (hrázděné domy, katedrála Sv. Petra), odjezd do hotelu.
4. den: Snídaně, odjezd na severní pobřeží, prohlídka „zázraku západu“ Mont St. Michel, zastávka u jednoho z největších stojících menhirů (9,4 m) na Champ Dolent; přejezd do hrazeného korzárského města St. Malo, (prohlídka hradeb a „ville close“, procházka po plážích); přejezd okolo světového unikátu - elektrárny, která zpracovává energii přílivu. Návrat do hotelu.
5. den: Snídaně přejezd na jižní pobřeží Bretaně,do oblasti Morbihanského zálivu; Cairn de Gavrinis, nejvzácnější megalitická památka v Bretani - pohřební monument 50m v průměru s dokonale zachovalým dolmenem v centru, který se nachází na ostrově v morbihanském zálivu; Carnac, menhirové řady; Vannes (hradby, „Cohue“ - stará tržnice, katedrála St. Pierre) odjezd k ubytování.
6. den: Snídaně, dolní Bretaň - zvláštní atmosféru jižní části dolní Bretaně si zamilovali umělci francouzské avantgardy 19. století i my ji okusíme ve zdech starobylých měst Quimperlé, Concarneau (prohlídka „La ville close“ opevněného ostrova střežícího přístup do přístavu) nebo v malebné vesnici Pont Aven (kouzelné místo rozkládající se u řeky Aven, kde na sklonku 19. století vznikla tzv. Pont Avenská malířská škola, ke které patřil i Paul Gaugin). Quimper (katedrála St. Corentin s vitrážemi z 15. století; starý Quimper - náměstí Terre au Duc s hrázděnými domy a jeho okolí), během dne se také zastavíme na jednom z krásných bretaňských mysů „Pointe de Trevignon“ odjezd k ubytování.
7. den: Snídaně, panoramatická cesta divokým krajem západního pobřeží dolní Bretaně “Cornuaille“ až k mysu Point du Raz, kterého se obávali rybáři i námořníci plující ve vodách Atlantiku, zastavíme se v městečku Locronan, odkud se výdáme objevovat Bretaňské kalvárie - jako mají jižní Čechy nezaměnitelné a kouzelné selské baroko, tak je severozápad dolní Bretaně zdoben lidovou gotikou, nejvíce se projevující v tzv. "kalváriích", jde o celky zahrnující většinou samotné sousoší kalvárie, malou kostnici, kostel. Navštívíme kalvárie v Thégonnec, Guimillau; odjezd k ubytování.
8. den: Po snídani přejedeme k jednomu z nejkrásnějších mysů severního pobřeží, kterým je Cap Frehel (útesy se tyčí 70 m nad mořskou hladinou a je z nich krásný výhled na severní část bretaňského pobřeží, (v případě dobrého počasí, přejdeme podél pobřeží k pevnosti Fort Latte) shlédneme exteriér romantické pevnosti Latte, přejezd do Paříže.
9. den: Snídaně, Paříž – volný program, ve večerních hodinách odjezd do ČR.
10. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.